Rio Hotel Macau Grand Prix - závod

Steve Plater vítězí v závodě Macau Grand Prix, Michael Rutter dojel druhý a sedmý titul tak nezískal.

Michael Rutter nedosáhl na sedmé vítězství v závodě Macau Grand Prix a i nadále tak zůstává se šesti triumfy na čele historického hodnocení společně s Ronem Haslamem, jenž v minulosti v Macau zvítězil také šestkrát.
Dnešním vítězem se po patnácti kolech stal Brit Steve Plater, který s motocyklem Yamaha YZF R1 porazil Rutterovu Hondu o 0,962 sekundy. Na třetím místě skončil další Brit Ian Hutchinson, jinak kolega Michaela Ruttera z týmu Stobart Motorsport. Jeho ztráta na vítěze však již činila 27,192 sekundy.
Vítězem hodnocení třídy supersport se stal Steve Allan s motocyklem Kawasaki britského týmu Discovery Racing. Allan dokončil závod na celkovém třináctém místě, když byl klasifikován jako předposlední jezdec s plným počtem kol. Na druhém místě skončil mezi supersporty Allanův týmový kolega Callum Ramsay, kterého na stupních vítězů dnes doplnil třetí jezdec této třídy, jeden z nejlepších čínských motocyklových závodníků Cheung Wai On, jehož jistě znáte i z několika startů v Grand Prix 250. Číňan žijící v Hong Kongu startoval v Macau na soukromé Yamaze YZF R6.
Z výsledkové listiny ještě dodejme skutečnost, že na 20. místě skončil Maďar Sandor Bitter, zatímco nám velmi dobře známý Rico Penzkofer absolvoval v dnešním závodě pouze dvě kompletní kola.
17.- Cheung Wai On (CHI-Yamaha) -1 kolo - 3. ve třídě SSP
Závod dokončilo 21 jezdců ze 31 startujících, jeden jezdec do závodu nenastoupil (Pete Jennings po havárii v první kvalifikaci odvezen do nemocnice) a 6 se k závodu nekvalifikovalo (včetně Andi Notmana na prototypu Honda Turbo 600).