Riedmann obhájil v sedle Triumphu Daytona titul v národním šampionátu CSBK

Úřadující šampion motocyklového mistrovství Kanady (Canadian Superbike Championship - CSBK) Kenny Riedmann vyhrál o víkendu oba poslední závody sezony v Canadian Tire Motorsport Parku, čímž v třídě Pro Sport Bike obhájil titul kanadského šampiona s náskokem sedmačtyřiceti bodů.

V roce 2014 získal Kenny Riedmann vůbec první titul s Triumphem a letos do sezony nastoupil s číslem jedna na stroji Triumph Daytona 675R v barvách GE Capital-backed Riedmann Management Castrol. O vítězství v seriálu svedl vyrovnanou bitvu s jezdcem Hondy Jodi Christiem. Ten byl lídrem šampionátu do předposledního podniku, protože po závodu v Atlantic Motorsport Parku to byl právě Riedmann, kdo převzal vedení rozdílem devíti bodů.

S tímto minimálním náskokem nastupoval jezdec Triumphu do posledního podniku sezony, který uspořádali v Canadian Tire Motorsport Parku. Kenny Riedmann oba závěrečné závody sezony vyhrál a mohl slavit obhajobu titulu v třídě Pro Sport Bike.

„Vyhrát poslední závod a navrch k tomu získat mistrovský titul je přímo neskutečné. Musím za to poděkovat Triumph Motorcycles. Stojí za mnou od okamžiku, kdy jsem byl v roce 2009 amatérem,“ prozradil Kenny Riedmann, jemuž se podařilo vyhrát posledních pět závodů sezony a nikdy nezajel v kvalifikaci níž než na čtvrté místo, přičemž ve finálních třech kolech startoval z pole position. Riedmann jel rovněž seriál třídy Superbike, kde obsadil celkové druhé místo.