Repsol Honda před Catalunyi

Co řekli jezdci týmu Repsol Honda - Valentino Rossi a Nicky Hayden najdete uvnitř tohoto článku.

Repsol Honda před Catalunyi
“Catalunya je můj oblíbený okruh, poslední dvě pravé před dlouhou rovinkou jsou nejlepší zatáčky,“ říkal Valentino Rossi před startem prvních tréninků a kvalifikací na nedělní Velkou Cenu Katalánska na okruhu Montmelo u Barcelony. “Přijíždím do Barcelony v dobrém postavení ve výsledkové listině šampionátu,“ doplnil The Doctor své vyprávění.
Valentino přijíždí především na okruh, kde se mu v minulosti velmi dařilo, když zde ze svých sedmy možností pětkrát vyhrál. “Mugello bylo velké, měl jsem velkou bitvu s Lorisem a Maxem. Myslím si, že v Barceloně to bude stejné, jistě se zde zapojí i Sete, který je v dobré formě a před domácím publikem se bude chtít v závodě ukázat. Můj tým pracuje dobře, motocykl je dobrý. Já jsem také v dobrém stavu a připravený na těžkou práci. Viděl jsem jak v březnu byl každý jezdec konkurenční na tomto okruhu při IRTA testech, byla to prakticky sedmnáctá Grand Prix. Nyní se však již těším na tento víkend a na boj o body.“
Pro týmového kolegu italského mistra, tedy pro amerického jezdce Nickyho Haydena, bude nedělní závod další ze závodních premiér. Nicky však na tomto okruhu absolvoval úspěšně dvoudenní IRTA testování a tak i on může říci, že základní stopy okruhu včetně prvního nastavení má již připravené.
“Opravdu se těším do Barcelony,“ říká Nicky Hayden, který zde v březnových IRTA testech skončil na 13. místě. “Víkend v Mugellu skutečně nebyl pro mě dobrý, jsem rád, že můžu být tak rychle zpět na motocyklu. Chci vyjet na dráhu, chci být více času na motocyklu a pracovat s týmem.“
Kariéru amerického šampióna AMA Superbike dostal pro Grand Prix na starost bývalý vynikající japonský jezdec Tadayuki Okada, který se v minulých letech staral coby manažer tovární sekce HRC o Makoto Tamadu, nyní se o kariéru mladého, jen 21 roků starého Nickyho Haydena, začíná starat také australská legenda Mick Doohan, který chce společně s Okadou přivést v nejbližších letech “Kentucky Kida“ na vrchol motocyklového sportu.
“Dostávám množství dobrých rad a velkou pomoc nejen od celého týmu, ale také od Micka a Tadyho,“ říká Nicky Hayden. “Vždy jsem věděl, že si můžu dát načas, ale nyní jako závodník chci všechno hned!“ doplňuje Hayden a přidává, že na okruhu v Barceloně testoval, a že si tedy myslí, že dobré základní nastavení má již připravené.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist