První den IRTA testů v Barceloně

Tisková zpráva Jakuba Smrže - Jakub Smrž je po dnešním půldenním testování na 13. místě

První den IRTA testů v Barceloně
První polovina dnešních oficiálních IRTA testů patřila ještě třídě 125 ccm, kterou pak od 14:15 nahradily dvěstěpadesátky. Jakub najezdil za necelé 4 hodiny 51 kol a s nejlepším časem 1:50,016 se umístil na průběžné 13. pozici. Testování se zúčastnili všichni jezdci letošního seriálu třídy do 250ccm a celý den panovalo slunečné, ale ovšem chladné počasí. Mechanici se snažili najít vhodné nastavení zadního pérování, neboť zadní pneumatika vydržela vždy jen pouhých pár kol. Na zítřek byla změněna ještě převodovka, která nevyhovovala Jakubovu stylu jízdy. Team má totiž k dispozici pouze data od loňských jezdců, kteří byli podstatně pomalejší.
Jakub Smrž
„Po dnešním dni jsem spokojený a doufám, že se nám podaří vylepšit zadní tlumič, jelikož zadní guma začne po několika kolech hodně klouzat. Zároveň věřím, že pomůže změna převodovky, která mi nepasovala tak jak bych potřeboval. I přesto jsem zlepšil svůj loňský rekord z tohoto okruhu o zhruba sedm desetin vteřiny. Letošní motor má větší výkon a funguje mnohem líp v celém průběhu otáček. Pokud vyjde počasí, tak bych byl zítra spokojen se zlepšením času.“
V týmu panuje spokojenost s dnešním výkonem a stále ještě probíhá příprava motocyklu na druhý testovací den, který bude již celý v režii dvěstěpadesátek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist