Proton s nadějí do Motegi

Tým Proton KR pojede do japonské Motegi s napětím, ale také s nadějí na zisk prvních bodů pro čtyřtaktní stroj.

Proton s nadějí do Motegi
"Stroje v Motegi budou více nebo méně stejné, jako stroje, které jsme měli v Brazílii," říká před Grand Prix Pacifiku manažer týmu Proton KR pan Chuck Aksland. "Klepeme na dveře pro body, pokud tak můžeme učinit, tak Motegi by bylo dobré místo pro zisk těchto bodů. Bude to však těžké."
Těsně za bodovanými pozicemi skončil v brazilském Riu irský jezdec Jeremy McWilliams z Belfastu. Stroje Proton KR V5 sice v minulosti neprokázaly zrovna moc spolehlivosti na okruzích typu Motegi, kde se jezdí stylem plyn-brzda, přesto si lidé okolo Jezzy věří a doufají v bodový zisk.
"Tento okruh bude pro nás trochu náročný," říká Jeremy. "Je to okruh na plyn a brzdu a to je zrovna náš největší problém. Ukáže se nedostatek výkonu našich motocyklů. Na okruhu není moc míst, kde se dá tento handicap vyrovnat. Nedávám své naděje příliš vysoko, je přede mnou ještě hodně práce, ale motocykl je lepší v každém závodě. Budu pokračovat v co nejlepší práci a také se snažit opět posunout vývoj trochu kupředu."
Nobuatsu Aoki jel v Riu na bodovaném, patnáctém místě. Z bezpečných bodů ho však vyřadila porucha jeho stroje, když mu přestalo pracovat palivové čerpadlo.
"Toto bude můj druhý, domácí závod a ty jsou vždy důležité," prohlašuje na začátku náročných týdnů Nobu Aoki. "Budu mít na okruhu množství přátel a fanoušků a bude se pro ně snažit zajet co nejlépe. Jsem si jistý, že to bude těžké. Motocykl je stále v ranné etapě. V Brazílii jsme, ale učinili velký skok. Nikdy nevíte co se může stát. Předpokládám, že pneumatiky Bridgestone budou pracovat dobře. Motegi je jejich domácí okruh a často jsou zde testované."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist