Přestavba v Assenu

Okruh Assen doznal další úpravu, která zkrátila dráhu o další metry. Nyní tento kultovní a nejdelší okruh Grand Prix nemá ani šest kilometrů.

Během posledních měsíců pokračovaly tvrdé práce na holandském okruhu Assen, kde kromě práce na zvýšení tribuny před cílovou šikanou doznala změn i samotná dráha, která byla přepracovaná ve dvou místech. Změny v zatáčkách De Bult a Ruskenhoek přinesly také zkrácení tohoto okruhu, jenž se ještě letos pyšní titulem „nejdelší okruh Grand Prix“. Jeho současná délka byla zredukovaná na 5 997 metrů.
Změny zatáček byly původně plánované na září letošního roku, kdy přestavba „severní smyčky“ udělá z holandské chlouby motorismu pouze 4 720 metrů dlouhý závodní okruh, několik vážných zranění a jeden smrtelný úraz však celou rekonstrukci zrychlily. Dále budou na okruhu vybudované další dně spojky, které umožní vedle dosavadních dvou variant rozdělit okruh na další malé okruhy.