Premiéra Ondřeje Vostatka na velkých kolech

Velká premiéra pro českého jezdce Ondřeje Vostatka se konala 31. května 2015 na španělském okruhu v Jerezu, kde se poprvé postavil na start španělského šampionátu CEV ve společné kategorii Moto 4 a Challenge 80.

Premiéra Ondřeje Vostatka na velkých kolech

Po prvních testech, které úspěšně proběhly v květnu na trati v Alcarrasu na pozvání týmu Eurotradis VHC Racing, bylo rozhodnuto vyzkoušet schopnosti Ondry Vostatka a spolupráci týmu při druhých závodech španělského šampionátu CEV.

Do Jerezu Ondřej odcestoval již v úterý, kvůli velmi vzdálené destinaci od zázemí ve Valencii a také kvůli aklimatizaci. První tréninky v novém týmu Ondra absolvoval ve čtvrtek a v pátek, kdy se hlavně učil trať. V sobotu pak nastoupil do kvalifikace v níž i přes drobné problémy obsadil z celkem 31 jezdců osmnácté místo.

nedělním závodě si Ondřej vedl velmi dobře v technických částech trati a dostal se o několik míst dopředu. Na dlouhých rovinkách ho však soupeři opět předjížděli, takže o každou pozici musel tvrdě bojovat. Nakonec při své premiéře dojel na šestnáctém místě v celkovém pořadí a ve své kategorii Challenge 80 obsadil sedmou příčku.

Jan Vostatek k závodům řekl: „Byly to opravdu skvělé závody. Tady už jede současná evropská špička, takže pro nás to jsou obrovské zkušenosti. Ondra na motorce RMU 80 seděl teprve podruhé a vedl si myslím dobře. Vzhledem k tomu, že letos už máme naplánovanou sezónu v Německu a španělském Cuna de Campeones, nemůžeme jet celý CEV. Ale je to pro nás další cesta, kam bychom chtěli směřovat. Chtěli jsme si proto hlavně vyzkoušet fungování v novém týmu a nasbírat zkušenosti, které jsou velmi důležité pro další rozvoj Ondrovi sportovní kariéry.“

„Pokud se vše podaří, rádi bychom jeli ještě jeden závod CEV a to 28. 6. v Alcarrasu, kde byl Ondra už testovat a moc se nám tam líbilo,“
dodal Jan Vostatek na závěr.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist