Přehled letošní GP elektrických motocyklů

Loni se tohle celé oficiálně odstartovalo při TT na ostrově Man. Koncem minulého a počátkem letošního roku se vedly dlouhé diskuze, jak to celé zorganizovat a kam vlastně směřovat, kde všude se bude jezdit, kolik závodů, kol, jaké bude bodování, prostě se muselo sestavit vše od úplného začátku.

Přehled letošní GP elektrických motocyklů
Výsledek je, že se pojedou celkem 4 závody v USA, první již proběhl 14. - 16. května v kalifornském Infineu, další skupina 4 závodů TTXGP bude v Itálii a jako poslední odstartují čtyři závody ve Spojeném království - první se pojede počátkem letošního července. Několik nejlepších týmů z těchto zemí se setká na finále ve španělském městě Albacete 23-24. října, kde se celý letošní rok uzavře.
Vítězem v závodu v Kalifornii je jezdec Shawn Higbee z týmu Zero Agni. V Infineu se objevilo dohromady jedenáct týmů, pro mnohé z nich se jednalo o premiéru na startovním roštu. Přeci jen - jel se první závod v prvním mezinárodním E-Grand Prix.
Vše je na začátku a teprve tato sezóna ukáže jak vše zhruba půjde a co bude potřeba pro příští sezónu vylepšit a zdokonalit.

Je zajímavé sledovat začátek nového odvětví tohoto motocyklového sportu. Něco takového se neděje každý den a jistě se máme na co těšit. Názory na motocykly poháněné elektrickou energií se liší, ale jedno je jisté: vývoj má expandující tendenci a logickým vyůstěním bude zcela jistě vcelku brzké uvádění "civilních" verzí těchto motorek do prodeje pro běžného spotřebitele.

VideaJak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist