Před Suzukou (3)

A opět několik informací, které dnes prosákly z dalekého Japonska, kde za několik hodin odstartují první volné tréninky na nedělní Velkou Cenu Japonska.

Před Suzukou (3)
Informace před startem prvního závodu Grand Prix (3) *** Rakouská KTM dnes v Suzuce odhalila svůj nový stroj a oficiálně odprezentovala svůj nový tým KTM Red Bull. "Náš první cíl je dokončit závod zde v Suzuce", říkal technický vedoucí týmu Harald Bartol. "Doposud jsme mnoho netestovali, potřebujeme více času strávených na závodní dráze abychom našli správné nastavení. Jediný okruh kde jsme testovali a kde jsme si mohli porovnat náš motocykl byla Valencia a tak bude jistě zajímavé vidět jak dopadneme zde."
KTM angažovala dvě motocyklové hvězdy Roberta Locatelliho a Arnauda Vincenta, tedy dva Mistry Světa, se kterými nyní chtějí zahájit útok na světových kolbištích. "Stále ještě nejsem stoprocentně zdráv po mé operaci v minulém týdnu", říkal Arnaud Vincent jenž stále pociťuje následky svého zranění z havárie při závodech Supermoto. Vincent ovšem nezapomíná dodat, že stejně pojede jak nejlépe umí.
Naopak Locatelli se do třídy 125 ccm vrací po zkušené ze třídy 250 ccm. "Pro mě je velká čest závodit za KTM", říká Locatelli. "Jsem si jistý, že během roku dosáhnu na nějaké pódium, ačkoliv vím, že to nebude snadný návrat ze třídy 250 ccm a s tak málo předsezónním testováním." *** Po sedmileté absenci se vrátí na závodní okruh japonský stavitel motocyklů Mamoru Moriwaki. Předtím než v příští sezóně vstoupí jako oficiální účastník do MotoGP, hodlá Moriwaki se svým týmem absolvovat několik závodů Grand Prix i v letošním roce a to na divokou kartu. Hned první závod roku mu tuto příležitost přinesl, i když tentokrát v podobě zástupu u týmu WCM po odstoupivším Ralfu Waldmannovi. První společné klání si Moriwaki odbyl při nedávných IRTA testech na tomto okruhu.
"Abych řekl pravdu, nečekal jsem, že v takto ranném období našeho vývoje dosáhneme na čas 2:06,8", říkal prezident společnosti Mamoru Moriwaki. "Nicméně stále jsme dvě sekundy za nejlepším časem Valentina Rossiho. Jsem přesvědčený, že naše časy můžeme o hodně zlepšit. Jsem velmi šťastný, že můžu znova soutěžit proti nejlepším motocyklům a jezdcům."
Stroj Moriwaki MD 211VF bude pilotovat testovací jezdec týmu Tamaki Serizawa. "Ještě máme stále hodně práce na vývoji základního motocyklu. Bezpochyby je pro mě čest, že se postavím v neděli na startovní rošt, ale vím, že motocykl potřebuje zlepšení a to je můj úkol", říkal Serizawa. *** "Chtěl bych pozdravit Barrose. Konečně má příležitost jet na továrním motocyklu a splnit si svůj mistrovský sen. Tento rok bude bezpochyby velmi vzrušující", vzkázal na dálku ze Sao Paula svému krajanovi pilot Formule 1 Rubens Barrichello, který se připravuje na útok za vítězstvím ve třetím závodě Formule 1, který se jede tento víkend na brazilském okruhu Interlagos. *** Max Biaggi dostal zajímavou otázku - aby porovnal stroj Yamaha YZR M1, se kterým vloni jezdil a stroj Honda RC 211V, se kterým jezdí letos. Kupodivu se Max zachoval velmi diplomaticky a stručně poznamenal: "Uvidím zda ano či ne až podle výsledků. Zřejmě by pro mě nebylo dobré kdybych skončil na horší pozici než v loňském roce. Uvidíme až začne závod, jediné co však můžu udělat je závodit co nejlépe."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist