Poruší eBoss historii?

Americký pilot Eric Bostrom patří mezi nejvážnější kandidáty na americký superbikový titul, ale dokáže po loňském druhém místě letos zvítězit?

Poruší eBoss historii?
Vyhraje Eric Bostrom americký superbikový titul? Zajímavá otázka, na kterou lze již nyní zajímavě odpovědět – nevyhraje. A proč jsem došel k tomuto závěru a to i přestože je eBoss mým nejoblíbenějším jezdcem amerického šampionátu AMA Superbike?
Odpověď je jednoduchá: teprve dvakrát v historii se podařilo jezdci po druhém místě v celkovém pořadí následující rok získat titul. Dokonce za posledních deset let se to nikomu nepodařilo.
První kdo po druhém místě v následujícím roce triumfoval byl Wayne Rainey, který nejprve v roce 1986 dokončil šampionát na druhém místě a následně se strojem Honda triumfoval v roce 1987. Tím druhým jezdcem jenž dosáhl na titul po zisku druhé pozice byl Scott Russell z Georgie. Scott s týmem Muzzy Kawasaki nejprve v roce 1991 dokončil na druhém místě a v roce 1992 se radoval z celkového prvního místa a tedy z titulu Mistra USA třídy Superbike.
Co to tedy znamená? … Já nevím, ale dokáže eBoss jako jeden z největších favoritů protrhnout historické tabulky? Já mu to přeju, ale …

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist