Porto leží u bazénu a opaluje se

Pochopitelně to není až zase tak velká pravda a Sebastian Porto se mimo opalování pod sluncem argentinského léta věnuje také fyzické přípravě na letošní sezónu, ve které chce útočit na pozice absolutní.

Porto leží u bazénu a opaluje se
Zatímco tovární jezdci Aprilie, ale i jezdec Hondy Roberto Rolfo testují, další z vážných kandidátů na letošní titul třídy 250 ccm Sebastian Porto (24) seděl doma v argentinské Rafaele a pouze četl zprávy o ostatních jezdcích a jejich úspěších. Nyní však již přichází řada i na něho, když ho šéf týmu Telefonica MoviStar Junior pan Alberto Puig, sám bývalý vynikající jezdec, povolal k testům zcela nového stroje Honda RS-W 250, stroje jenž je totožný se strojem Roberta Rolfa a tedy i s tovární podporou.
"Já a Robby budeme mít totožné stroje, ale připravované různými týmy", říká na adresu svého letošního materiálu jezdec, který se v loňském roce na stroji Yamaha poprvé ve své kariéře radoval z vítězství v závodě Mistrovství Světa. "Rád bych býval testoval, ale nebylo to možné. Je však ještě dost času nejezdit množství kilometrů a připravit stroj na samotný start šampionátu. Brzy poletím do Barcelony a pak do Jerezu na IRTA testy. Neseděl jsem na závodním motocyklu od posledního závodu loňské sezóny a to je již více jak tři měsíce, moc se těším zpět na závodní dráhu."
Jezdec, který v posledních letech absolvoval Grand Prix na strojích Yamaha si je nyní zcela vědom odlišností stroje Honda. "Je to jedna z nejdůležitějších částí letošní sezóny, musím se dobře přizpůsobit novému motocyklu, který si však dává na čas", říká nedočkavě Sebas. "Musím se naučit jeho silné i slabé stránky, najít odlišné prvky a pochopitelně najít jeho limity. Jsem přesvědčený, že stroj RS-W bude konkurence schopný. Chci na něm jet co nejdříve. Na příležitost jet s továrním strojem jsem čekal dlouho, nyní mám tovární Hondu v týmu Alberta Puige, který je přísný ve výběru jezdců. Jsem na to hrdý."
Ačkoliv v Evropě panuje zima a jezdit se dá pouze na jižních okruzích, užívá si Porto argentinského léta kde se věnuje své fyzické přípravě. "Jsem na tom nyní již dobře. Codím do tělocvičny, běhám, jezdím na kole, ale pochopitelně se najde i čas na bazének a trochu toho opalování. Počasí je tady nyní opravdu nádherné", lišácky se takto na dálku nám Evropanům vysmívá argentinská titulová naději.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist