Ponsovi hoši chtějí pódium

Jak Max Biaggi, tak i Tohru Ukawa chce v nedělním závodě třídy MotoGP stanout na finálovém pódiu.

Ponsovi hoši chtějí pódium
Před vyprodaným hledištěm podstoupí jezdci Grand Prix svou letošní poslední zkoušku odolnosti, když nastoupí k závodům Grand Prix Valencie. Mezi těmito jezdci bude i dvojice týmu Sita Ponse Max Biaggi a Tohru Ukawa. Třetí závod na španělské půdě slibuje napínavou podívanou a boj o sesazení Valentina Rossiho z absolutního vrcholu, který v tuto dobu znamená, že Rossi vítězí od jedné Grand Prix ke druhé. Max Biaggi dosáhl v posledních dvou letech na tomto okruhu vždy třetího místa poté, co startoval z nejvýhodnější pozice. Minimálně o stejné se bude pokoušet i letos.
"Tři nepřetržité závody mimo Evropu opravdu vezmou hodně sil, tentokrát jsem se z toho cestování dostal opravdu rychle," říkal Max Biaggi. "Několik dnů jsem si odpočinul a poté opět zahájil trénink. Běhal jsem, cvičil a nyní se cítím opravdu v dobrém stavu. Nyní cestuji do Valencie na okruh, který je zřejmě lepší pro diváky než pro jezdce, přinejmenším pro nás , závodící v MotoGP. Je to velmi klikatá a úzká dráha, s motocyklem musíte velmi manévrovat. Myslím si však, že pokud naleznete správné nastavení hodně rychle a cítíte se na motocyklu klidný, pak je každý okruh pro jezdce zábavný. Doufám, že rok zakončím dobrým závodem, protože v Austrálii jsem mohl bojovat o pódium. Nyní si chci vynahradit to zklamání."
Druhý jezdec tohru Ukawa nastoupí zřejmě k poslednímu závodu za tento tým. V předchozích závodech zkušený Japonec ukázal zlepšení a tak je jisté, že i on bude chtít v posledním závodě předvést vše co se za tři roky v nejprestižnější třídě naučil. V loňském závodě dojel Ukawa na pátém místě.
"Okruh ve Valencii je krátký a úzký, je komplikované na čtyřtaktu závodit na okruhu s těmito charakteristikami," říká Tohru Ukawa. "Nastavení motocyklu je velmi odlišné od toho, které se používá na jiných okruzích. Budu muset velmi tvrdě pracovat na tom, abych získal na motocyklu dobrý pocit. Bylo by dobré, kdyby to bylo hodně brzo, abych pak měl šanci připravit se na nedělní boj o pódium. Vyhrál jsem zde v roce 1999 závod třídy 250 ccm, byl to první rok, kdy se zde jelo Grand Prix. Nikdy jsem však nedokázal zopakovat zdejší pódium. Doufám, že tohle zde ukončím v neděli."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist