Po třech letech pojede Bursa v noci

Noční závod čeká Michala Bursu ve Španělsku, kde pokračuje mistrovství světa Endurance ...

Po třech letech pojede Bursa v noci
Po třech letech pojede Bursa v noci
Noční závod čeká Michala Bursu ve Španělsku, kde pokračuje mistrovství světa Endurance, ve kterém český jezdec startuje společně s Němcem Hansem Herberem a Švédem Gustavem Perssonem jako člen stáje Team KFM-Herber Endurance. Čtvrtý podnik osmidílného světového šampionátu ve vytrvalostních závodech silničních motocyklů se uskuteční na okruhu Albacete a bude mít podobu dvanáctihodinového klání.
Zatím nejdelší závod v letošním mistrovském seriálu odstartuje v sobotu v devět hodin večer a Michal Bursa jej označil za první náročnější prověrku. „Dosud jsme absolvovali v podstatě jen sprinty. Teprve nyní máme před sebou skutečně obtížnější závod, jenž bude pořádnou zkouškou schopností jezdců i techniky. Bude to náročné po všech stránkách. Při dvanáctihodinovce si už sáhneme hodně na dno svých sil,“ uvedl Bursa a poznamenal, že do čtvrtého podniku šampionátu tým nemůže nasadit jen dva jezdce jako tomu bylo v italské Imole nebo v Brně, kdy kvůli zranění nestartoval Persson. „Po kolizi v Brně je už Gustav opět v pořádku a snad se tentokrát vyvaruje chyb, které by znemožnili jeho účast v závodě. Nyní nebude prostor na zredukování sestavy. Musíme jet ve třech, jinak bychom to nezvládli. Chyběl by nám dostatek času na odpočinek a regeneraci sil,“ dodával Bursa.
Jediný český zástupce ve světovém šampionátu bude na okruhu Albacete startovat poprvé. Neznalost španělské dráhy ovšem Michal Bursa nepovažuje za handicap, který by jej měl zpomalovat. „Volné a měřené tréninky musí stačit k tomu, abych si trať zapamatoval a našel ideální stopu. S tím bych neměl mít problémy,“ říkal s klidem zkušený čtyřicetiletý závodník a trochu nesvůj byl jen při myšlenkách na jízdu v noci. „Startovat se bude za soumraku a tak po prvním dotankování a výměně pneumatik druhý člen týmu vyjede již do tmy. To bude asi nejhorší část závodu. Alespoň pro mě. Tři roky jsem ve tmě nezávodil a budu si to muset hodně rychle připomenout,“ sdělil Bursa.
Německý tým s českým jezdcem v sestavě nastoupí do španělského souboje z osmnácté pozice průběžného pořadí mistrovství a Bursovým přáním je umístění v šampionátu podstatně vylepšit. „Smolné závody v Assenu a Brně, kde jsme ztratili dost bodů, by měly být zapomenuty. Teď se soustředíme na další souboj. Dvanáctihodinovka bude sice náročnější a ve startovním poli bude větší konkurence, ale jsem přesvědčen, že máme dost velké šance na zisk dalších mistrovských bodů,“ uvedl Bursa a dodal: „Náš motocykl Suzuki GSX-R 1000 se zatím projevoval jako velice spolehlivý a jen bude záležet na jeho doladění. Za velkou přednost stáje pro dvanáctihodinový závod považuji také vyrovnanost ve výkonnosti jezdců.“ Motor Sport Media MSM 2000
Lapáček Karel
tel.: 472 775 739 nebo 728 938 663
e-mail: msm2000@seznam.cz

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist