Po čtyřech letech opět v Trenčíně

Motocyklový závodník Tomáš Mikšovský, člen týmu Maco Moto Racing, se ve slovenském Trenčíně zúčastnil víkendových závodů „Race For Fun“.

Po čtyřech letech opět v Trenčíně
Po čtyřech letech se na Slovensko vrátily silniční motocyklové závody. Na místě, kde byl v roce 2003 organizován poslední silniční závod současných motocyklů (na Slovensku se dnes jezdí pouze závody veteránů), tedy na letišti v Trenčíně, se sešlo celkem 73 závodníků, kteří si své síly změřili ve čtyřech kategoriích. Tomáš Mikšovský v letošním roce nastupuje v barvách slovenského týmu Maco Moto Racing do světového seriálu vytrvalostních motocyklů. Tento tým Martina Kuzmy pochopitelně nemohl na obnovené premiéře silničních závodů ve své zemi chybět, a protože celý víkend byl pojat jako aktivní příprava na třetí závod vytrvalostního šampionátu, který se pojede příští měsíc v japonské Suzuce, nemohl v Trenčíně chybět ani první jezdec tohoto týmu Tomáš Mikšovský, jenž také nedělní závod nejsilnější kategorie motocyklů přes 600 ccm s náskokem vyhrál.
Tomáš Mikšovský
„Celý víkend tady v Trenčíně byl především zaměřený na přípravu naší techniky před závodem v Suzuce. Chtěli jsme zajet nový motor připravený na Suzuku a vyzkoušet nastavení nových světel. Kde jinde vyzkoušet světla na závodním motocyklu a kde jinde jezdit v noci, než tady v Trenčíně. Maco Moto Racing je slovenský tým, chtěli jsme se proto také dobře představit i před domácími fanoušky. Již ráno v kvalifikaci jsem zajel nejrychlejší kolo. Závod jsem potom vyhrál stylem start-cíl. Vytvořil jsem si rychle pětisekundový náskok, který jsem si hlídal až do cíle. Vyhrát tento závod byla pro nás povinnost, a proto jsem rád, že jsem jí splnil. Nyní je před námi ještě trochu volna, které chci využít k fyzické přípravě, protože závod v Japonsku bude velmi náročný.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist