Po Assenu vede Filip Salač náskokem jednadvaceti bodů

Předposlední podnik motocyklového seriálu Moriwaki 250 Junior Cup 2014 jeli mladí závodníci na okruhu v Assenu, kdy byli o víkendu společně s jezdci a týmy britského šampionátu superbiků BSB. Na nizozemské dráze nechyběl lídr průběžného hodnocení Filip Salač, který si na konto připsal celkem šestnáct bodů a ve finále v Brně má velkou šanci vyhrát titul.

Do holandského Assenu trvala cesta mladší části týmu Montáže Brož Racing tentokrát 860km. Na místo určení jsme dorazili v pátek ráno. Panovalo zde teplé slunečné počasí, které vydrželo do pozdních odpoledních hodin, kdy byl zahájen první a zároveň poslední volný trénink seriálu Moriwaki 250 Junior Cup.

Sobotní mlhavé ráno bylo časem pro první kvalifikaci. Ta pro Filipa nebyla příliš povedená a jeho čas mu stačil na 8.místo. Druhý měřený trénink byl zahájen ve 14:30 hodin. Tuto trať si Filip příliš neoblíbil a odpovídala tomu i výchozí 5.pozice na startovním roštu.
Nedělní závod měl termín startu ve 12:30 hodin. Počasí bylo chladnější, obloha polojasná, a tak se závod odjel na suchých pneumatikách. Vzhledem k penalizaci jednoho z jezdců (z důvodu účasti předchozího zdejšího závodu na MOTO 3) se Filip na startovním roštu posunul na čtvrtou příčku.

Start se Filipovi povedl a zařadil se na třetí místo. V první zatáčce jej ale vyvezl jeden z jeho soupeřů a rázem byl devátý. Mezi tím první dva jezdci nasadili tempo, zbytku závodního pole poodjeli a Filip každé kolo bojoval o co nejlepší umístění. Byl to skvělý závod. Filip cílem projel pátý, vyhrál domácí jezdec R. Schotman, který jel vložený závod, druhý byl P. Pulkkinen, třetí opět jezdec na „divokou kartu“ R. Skinner. Filip se tím posunul na třetí bodovanou pozici a v Assenu si tak připsal 16 bodů.
Od začátku sezony Filip tento šampionát vede, takže se už nyní soustředíme na poslední dva závody tohoto mistrovství, které se konají už tento víkend na Masarykově okruhu v Brně. Filip Salač k víkendu na okruhu v Assenu uvedl: „Do Assenu jsem se těšil jako na každý závodní víkend, i když tato trať je mojí nejméně oblíbenou. Oproti svým soupeřům tu mám najeto pouze pár kilometrů z jarního závodu při tomhle mistrovství, kde jsme bohužel neměli příležitost si trať dostatečně načíst, vhledem k nepřízni počasí při tehdejším mistrovství Superbike.“

„Tento závod byl pro mne dost náročný, jelikož jsem musel jet hlavně „hlavou“. Jde mi o titul a každá výrazná chyba by mě mohla stát vedení šampionátu. Proto nejsem s výsledkem až tak spokojený, nejel jsem úplně naplno, ale i přesto jsem dostal pochvalu. Svůj bodový náskok jsem tím nevylepšil a teď si budeme přát alespoň kousek toho štěstí do Brna.“

„Tímto bychom chtěli poděkovat opět sponzorům, fanouškům a všem, co nám pomáhají. Zároveň bych vás chtěl touto cestou pozvat už tento víkend do Brna, budu se na vás těšit, držte mi palce,“