Plány britské Honda Racing

Honda Racing, nyní opět plně tovární tým britského šampionátu třídy Superbike, oznámil své plány na rok 2004. Továrna Honda do tohoto týmu nasadila dokonce i Tadayuki Okadu!

Plány britské Honda Racing
Britský tým Honda Racing oznámil, že v letošním roce nastoupí do šampionátu British Superbike s Michaelem Rutterem a japonským mladíkem Ryuichi Kiyonarim. V tiskovém prohlášení týmu vedeném bývalým vítězem jičínské Ceny ČSR Neilem Tuxworthem je dále uvedeno, že tým britský tým Honda Racing i nadále bude spolupracovat s partnerem Red Bull, ale nově teké s HM Plant, tedy sponzorem bývalého týmu World Superbike, týmu GSE Racing. Do šampionátu BSB nastoupí oba jezdci na motocyklech Honda CBR 1000RR, které jim zaštítí samotná HRC.
Třicetiletý Rutter je již hvězdou šampionátu BSB a v posledních dvou letech skončil vždy na celkovém pódiovém umístnění, a to pokaždé v týmu Renegade Ducati, zatímco 21 roků starý Kiyonari bude v britském mistrovství absolutním nováčkem. Doposud známe tohoto mladíka nejen z úspěšného vystoupení v závodě World Supersport, ale především z jeho angažmá v týmu Telefonica MoviStar Honda Gresini, kde v loňské sezóně nahradil tragicky zesnulého Daijira Kata ve třídě MotoGP.
Honda Racing také s radostí oznámila, že do jejich týmu plně vstupuje legendární jezdec Tadayuki Okada, který byl HRC pověřen řízením projektu CBR 1000RR. Tady Okada se tak zapojí do vedení nyní plně továrního, britského týmu Honda Racing, kde bude zajišťovat především spojení se závodní korporací japonské továrny HRC.
Dále tento tým prostřednictvím této tiskové zprávy oznámil, že i v roce 2004 nasadí jeden stroj do Britského Mistrovství třídy Supersport, a to opět v sedle s Karl Harrisem, který tak bude se strojem CBR 600RR pro tým obhajovat loňské vítězství v celkové klasifikaci této třídy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist