Phillip Island - testy MotoGP (1)

Na australském okruhu začaly testy několika týmů třídy MotoGP. Colin Edwards potvrdil stejně jako Ruben Xaus, že okruhy které zná z WSBK budou jeho dominantou.

Na australském okruhu Phillip Island začala dnes další série předsezónního testování týmů MotoGP. Své dostaveníčko zde zahájili jezdci Hondy, Yamahy, Ducati a Aprilie. V horkém dnu byl nejrychlejší americký superbikový Mistr Světa z let 2000 a 2002 Colin Edwards, který jedno kolo zajel za 1:31,06, zatímco druhý Sete Gibernau dokázal zajet své nejrychlejší kolo 1:31,37. Na třetím místě se dnes umístnil nejlepší jezdec továrny Yamaha - Valentino Rossi (1:31,40), který ovšem zajel na desetiny stejný čas jako jeho krajan Max Biaggi (bohužel v tuto chvíli neznám rozdíl na tisiciny sekundy, ale pokusím se ho zjistit)
Na pátém místě se umístnil Nicky Hayden, který na šesté odsunul svého týmového kolegu Alexe Barrose, přesto dnes odešlo duo Repsol Hondy s velkou porážkou, a to zejména od svých rivalů z týmu Telefonica MoviStar Honda Gresini, kteří obsadili první dvě místa.
Sedmou pozici vybojoval Makoto Tamada na Hondě obuté do pneumatik Bridgestone, ale hned za ním je první z překvapení tohoto testování - Ruben Xaus, jenž dokázal porazit na loňském motocyklu Ducati Desmosedici oba tovární jezdce boloňského výrobce, kteří sedlají stejné motocykly, ovšem letošní specifikace.