Phase One letos na Yamaze

Tým Phase One se v letošní sezóně představí v šampionátu Mistrovství Světa Endurance jako tovární tým japonské Yamahy.

Phase One letos na Yamaze
Do letošní sezóny Mistrovství Světa vytrvalostních závodů silničních motocyklů, které po několika letech již neuvidíme na našem okruhu v Brně, zasáhne opět britský tým Phase One, který pojede na novém modelu motocyklu Yamaha YZF R1. Tento tým získal pro letošní sezónu plnou podporu továrny Yamaha, kterou bude mít zajištěnou prostřednictvím Yamaha Motor Racing a Yamaha Motor UK. Tento tým se tak po patnáctileté odmlce vrací opět ke strojům Yamaha, jenž v letošním roce budou vedle Belgičana Stephane Mertense vodit Britové Dean Ellison a Andy Notman.
“Vytrvalostní závody jsou dobrým způsobem pro podporu nové R1,“ říká v tiskovém prohlášení Yamahy manažer Yamaha Motor Racing pan Laurens Klein Koerkamp. “Tyto závody vyžadují nejen rychlost a výkon, ale také dobrou spolehlivost. Již mnoho roků patří tým Phase One ke skutečným specialistům této třídy a pochopitelně jsme rádi, že si nyní vybrali k boji o světový titul máš nový motocykl R1.“
Spokojený s výsledkem jednání a se spolupráci s továrnou Yamaha byl i manažer týmu Phase One pan Russell Benney, který vedle vyjádření spokojenosti nastínil i nejbližší program testování svého týmu. Toto testování se však odehraje až v březnu, a to na okruzích Almeria a Nogaro, kde také hodlá tým absolvovat poslední “shakedown“ před prvním závodem, tedy šestihodinovou simulaci vytrvalostního závodu. První závod sezóny World Endurance se poté odehraje 12. dubna, tedy na Velikonoční pondělí, v holandském Assenu (500 km).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist