Perličky z Hungaroringu

Co zaslechlo mé ucho a co vidělo mé oko, aneb několik drbů, které jsem zjistil při posledním závodě Mezinárodního Mistrovství ČR.

Perličky z Hungaroringu
Dvakrát klíční kost
Dvakrát vyjel letos Zdeněk Brabec do Maďarska k závodům Přeboru Volná přes 600 a dvakrát z toho byly body za osmé místo. Třetí cesta tohoto jezdce z Moravy jistě měla splnit minimálně stejný cíl jako cesty předchozí. Bohužel tentokrát mu nebyl maďarský vzduch přívětivý a Zdeněk si v tréninku na sobotní závod zlomil klíční kost. Smutně tak uzavřel letošní sezónu.
S podezřením na stejné zranění, i když zřejmě menšího rázu, odjížděl z Hungaroringu také Jiří Brož. Jirka upadl v levotočivé zatáčce v klesání za "viaduktem", při své chybě nejenže s sebou vzal i dalšího jezdce, ale také se pěkně praštil do ramene. Ve zdravotním středisku ho doktor chtěl ihned poslat na rentgen, Jirka to však odmítl a ještě absolvoval s bolestí v ramene závod třídy Superbike.
Smutek v týmu Kamila Pragera
Kamil Prager nedokázal porazit Alfreda Lugera a tak nezískal titul ve třídě Superstock. Nejmenovaný mechanik celou záležitost smutně komentoval slovy: "Nemůžeme být spokojení, Kamil je první z poražených!"
Osobně si však myslím, že Kamil může být s touto sezónou spokojený - Mistr a Vicemistr ČR je toho důkazem.
Bittman na jistotu
"Všichni mi před závodem říkali, ať neblbnu a jedu na titul. Tak jsem je poslechl," - Vašek Bittman bezprostředně po dojetí závodu třídy 125 ccm, kde si druhým místem zajistil letošní titul ve třídě 125 ccm.
MotoGP mohlo mít v Brně Čecha
Až na Hungaroringu se veřejně provalilo, že jsme mohli mít českého jezdce v závodě MotoGP na okruhu v Brně. Absolutně prvním Čechem se v nové, litrové kategorii mohl stát Miloš Čihák, letošní vítěz Přeboru Volná přes 600 a třetí muž letošní třídy Superbike. Jednání probíhala s týmem Harris WCM kde Miloš mohl nahradit zraněného Chrise Burnse. Nejprve vše vypadalo dobře, později však manažer a jeden z majitelů týmu Peter Clifford změnil své finanční požadavky, na kterých nakonec celá záležitost ztroskotala. ŠKODA!
Perkusic plakal
Mislav Perkusic z Chorvatska předvedl málo vídanou věc. V zaváděcím kole před závodem třídy 125 ccm Sportproduction havaroval "na horizontu" maďarského okruhu. Motor jeho Aprilie nevydržel a zadřel se. Mislav přeskočil svodidla, sundal přilbu a plakal. Rychle se nechal dopravit do depa, kde usedl na náhradní stroj, se kterým do závodu odstartoval z boxové komunikace. V samotném závodě srdnatě bojoval, postupně se dostával kupředu. Nakonec ho z první desítky vyřadil opět pád, když se mu i druhý stroj zadřel ..... na stejném místě jako ten první. Tentokrát již vzal Mislav vše s úsměvem.
Endurance
Jakýsi evropský pohár Endurance se konal společně se závody Alpe Adria Cupu. Vedle tří zahraničních posádek se závodu zúčastnilo na dvacet maďarských týmů. .... byl to opravdu evropský pohár???
Nej - tým a nej - jezdec na Hungaroringu
Nejúspěšnějším týmem posledního závodu byl zcela jistě tým KL Intermoto CZECH Republic, jehož jezdci získali celkem pět věnců a pět pohárů. Vše začal Martin Vondrouš, který si pod křídly východočeského týmu dojel ve Volné přes 600 pro druhé místo. V neděli pak celkem čtyři věnce získal Tomáš Mikšovský, který byl v tomto směru i nejlepším jezdcem víkendu. Tommy si odvážel dva stříbrné věnce ze třídy Superstock (za druhé místo v Alpe Adria Cupu a za druhé místo v MEZ MČR), dále jeden stříbrný ze závodu AA Cupu třídy Superbike, který doplnil ve stejné třídě zlatým za vítězství v MEZ MČR.
Zmatky okolo Michala Filly
Patrně ani pořadatelé nevěděli, na kterém místě v hodnocení MEZ MČR se nachází po závodě třídy 250 ccm šlapanický Michal Filla. Ten svůj motocykl přetlačil s jedním kolem ztráty přes cílovou čáru. Smutně odešel do boxu týmu Šrámek Racing Promotion. Najednou hlasatel vyvolával Michala, aby se dostavil na cílové pódium, Michal utíkal přes celé boxy, aby se zúčastnil vyhlášení výsledků, kde se však pouze dověděl, že je čtvrtý. Se smutkem v očích musel opět odejít do boxu svého týmu.
Brož na Suzuki
Jiří Brož na maďarském Hungaroringu nastoupil vedle své stálé třídy Supersport také do třídy Superbike, kde startoval s motocyklem Suzuki, který stále hledá svého jezdce. Tímto strojem je motocykl, se kterým v Mostě havaroval na začátku prázdnil Pavel Bittner. Majitel superbikového motocyklu nejprve prostřednictvím německého IDM vyhlásil, že hledá jezdce, nyní však nechal stroj závodit na Hungaroringu. Jirka Brož tak s motocyklem týmu Harness Racing získal za šesté místo svých prvních deset bodů ve třídě Superbike.
Kuba Smrž v roli překladatele
Jakub Smrž se zúčastnil posledního závodu MEZ MČR v nové úloze - překladatel. V týmu Akuna Racing absolvují konec sezóny 2004 dva britští jezdci, kteří nahradili Jiřího Kadeřábka a Tomáše Holubce na motocyklech Honda CBR 1000RR. Do jejich rodného jazyku překládal Richardu Cooperovi a Barry Liam Burrelovi právě Kuba Smrž. Oba britští jezdci se v týmu Akuna Racing představí i v nadcházejícím závodě European Superstock, který se koná od pátku v holandském Assenu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist