Páteční hlasy z MotoGP

První dojmy několika jezdců třídy MotoGP po skončené páteční kvalifikaci.

Páteční hlasy z MotoGP
Valentino Rossi "Dnes ráno za sucha vypadal motocykl dobře. Měl jsem dobrý rytmus a dokázal zajet několik dobrých kol. Od začátku jsem měl dobré nastavení, které vyšlo z naší dobré práce při testování. Odpoledne jsem byl spokojený i přes divné podmínky. Déšť se spustil ve správnou chvíly."
Max Biaggi "Být v první řadě je dobrý výkon, se kterým jsem spokojený. Rozhodl jsem se nasadit správnou pneumatiku ve správný čas kvalifikace. Motocykl ještě není nastaven na 100%."
Tohru Ukawa "Moc jsem se toho odpoledne nenaučil, ale ráno za sucha jsem neměl tolik přilnavosti jako před týdnem. Moje zraněné koleno stále ještě vydává nějakou bolest, ale během závodu to nebude žádný problém."
Carlos Checa "Má pozice je dobrá, jsem spokojený, protože jsem se dokázal od rána zlepšovat. Potřebuji se soustředit a nepřestávat pracovat na motocyklu. Vyjel jsem na hladkých pneumatikách a zdá se, že načasování výjezdu bylo dobré. V posledním kole jsem uviděl několik kapek na mém plexi a tak jsem zajel do boxů kde jsem to chtěl přečkat, ale již se počasí nezlepšilo."
Alex Barros "Za takovéto situace je kvalifikace hazard. Nejprve jsem byl nejrychlejší, ale pak mě předjeli když jsem byl v boxech. Doufám, že svůj čas budu moci zítra zlepšit."
Olivier Jacque "Dnes ráno jsem velmi dobrý trénink, ve kterém jsem si zlepši svůj pocit na motocyklu. Vyjel jsem s mokrým nastavením, později jsem nasadil intermedialy a nakonec suché pneumatiky, se kterými jsem měl také problém, při kterém jsem byl rád, že jsem nehavaroval."
Shinya Nakano "Tyto podmínky jsou hodně ošidné. Nechtěl jsem příliš riskovat. Prvních dvacet minut nebyl okruh celkem suchý, ale ne dost vlhký na mokré pneumatiky. Na suchých pneumatikách jsem poté chtěl zvládnout sledovat Rossiho, ale vzadu na okruhu již bylo zase moc mokru. Nastavení motocyklu je celkem dobré. Myslím si, že se ještě mohu zlepšit - pokud dostanu příležitost."
Norick Abe "Po ranním tréninku jsem změnil nastavení a zřejmě jsem ho zhoršil, ale neměl jsem moc příležitosti vše důkladně otestovat. Dost dlouho jsem jezdil na prořezaných pneumatikách až mě nakonec déšť nachytal na suchých gumách. Zítra je očekáván ještě větší déšť a to není dobré. Doufám, že dostanu příležitost připravit motocykl pro dobrý závod."
Troy Bayliss "Vyjel jsem si podívat se na mokrý okruh, když jsem se opravdu rozjel - začalo pršet. Nejsem z toho zklamaný, tak to je. Déšť přišel ve špatnou dobu a nachytal mnoho jezdců. Nyní budu čekat a uvidím co přinese zítřejší počasí. Okruh mám rád, je to těžká dráha, která zřejmě pro mě stále ukrývá nějaká tajemství."
Loris Capirossi "Okruh byl zpočátku trochu kluzký a já byl možná trochu opatrný. Pak začalo pršet a tak jsem byl v boxech, čekal jsem, že přestane pršet, ale nepřestalo. Pokud bude pršet i zítra, budu muset začít závod ze čtvrté řady a to může být problém. Ranní trénink však ukázal, že vše je pro nás ideální když jsou správné podmínky. Celkově si myslím, že vše děláme dobře."
Makoto Tamada "Naše strategie fungovala dokonale. Jakmile začala dráha osychat, ihned jsem nechal přehodit pneumatiky. Pak začalo pršet a již nebyla žádná cesta jak se zlepšit."
Sete Gibernau "Pokusil jsem se zajet čas, který by mě dostal do první nebo do druhé startovní řady. Myslím, že jsem mohl být lepší, ale nechtěl jsem riskovat nějaké zranění."
Kenny Roberts jr. "Vlhkost dnes odpoledne byla příjemná změna, která mi pomohla zajet lépe než jsem očekával. Motor právě nyní vše určuje, ale Japonci se pokusí nějakými díly vše zlepšit."
Colin Edwards "V těchto podmínkách bylo nemožné nastavit motocykl a dosáhnout dobrý čas. Dnes jsem skončil devátý, ale nejsem z toho smutný."
John Hopkins "Dnes ráno jsem zajel dobrý čas, nejrychleji jaký jsem zde kdy měl. Odpolední kvalifikace byla trochu podivná. Začal jsem na plně mokrých pneumatikách, ale to bylo jako jezdit na másle. Přezul jsem na suché a začal hledat limity stroje. Zřejmě jsem mohl stáhnout ještě sekundu, ale zasekl jsem se za Baylissem."
Garry McCoy "Vyjel jsem na intermedialech a začal se kolo co kolo zlepšovat. Jakmile jsem po opravě nastavení vyjel znovu a pocítil, že bych se mohl zlepšit - začalo pršet vzadu na okruhu."
Andrew Pitt "Za začátku kvalifikace bylo těžké nalézt limit motocyklu. Když začal asfalt osychat, vyjel jsem na suché pneumatice, ale bylo to asi o jedno nebo dvě kola později. Jel jsem za Jacquem když začalo pršet, chtěl jsem dokončit rychlé kolo, ale ztratil jsem kontrolu nad předkem."
Nicky Hayden "Dnes ráno šlo vše dobře, ale pak jsem havaroval - pěkně velký pád, na čtvrtou rychlost. Trochu semnou zamíchal. Ztratil jsem trochu času, ale dokázal jsem se ještě vrátit na náhradním stroji zpět okruh. Odpoledne bylo dost vlhko. Vyjel jsem na středních pneumatikách, ale opravdu jsem neměl dobrý pocit na motocyklu. Dokázal jsem postupně zlepšovat své časy, ale pak začalo pršet znovu. Byl to zábavný první den, je teprve pátek, ještě mám celou sobotu."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist