Paolo Ciabatti o superbike

Ředitel týmu Ducati Fila pan Paolo Ciabatti hovořil o vstupu Ducati do AMA Superbike, ale i o postoji italské továrny k Mistrovství Světa Superbike.

Paolo Ciabatti o superbike
V nedávném rozhovoru hovořil Paolo Ciabatti z Ducati Corse o jejich vstupu do AMA Chevy/Truks U. S. Superbike, ale i o jejich [Ducati] postoji k světovému šampionátu třídy Superbike. Jak známo, Ducati nasadí příští sezónu do amerického, profesionálního mistrovství svůj plně tovární tým, který dle rozhovoru bude pro samotnou továrnu důležitější než ten tým, se kterým absolvují šampionát WSBK. Jako svého partnera, nejen pro zabezpečení logistiky, si Ducati vybrala tým Austin Ducati, který sídlil v americkém Texasu. Nyní se tým musí na žádost samotné Ducati přemístit na východní pobřeží států a jako své další působiště si po projednání s Ducati vybral okruh Road Atlanta.
"Je snadné se letecky dostat do Atlanty a naopak do Itálie," vysvětluje důvod přesídlení týmu Ducati Austin Paolo Ciabatti, který také přiznal, že se mu jih USA líbí více. "Bude snadné dostávat do USA různý materiál. Měli jsme dvě možnosti - Kalifornie nebo Florida. Kalifornie je pro nás příliž drahá a o devět hodin dále. Byl by to problém, nebyla by tak snadná komunikace."
V další části rozhovoru se Ciabatti zmiňuje o konkurenceschopnosti jejich motocyklu mezi továrními stroji, které v USA startují. Ciabatti přiznává, že by jejich stroj Ducati 999 ve spojení s Ericem Bostromem měl být konkurenceschopný. "Nemyslím si, že budeme lepší než čtyřválce, ale jistě nebudeme horší než čtvrtí," řekl Ciabatti, který také dodal, že ne některých okruzích budou jejich pneu Michelin výhodou a na některých naopak budou lepší nejvíce rozšířené pneumatiky v AMA Pro Racing, tedy pneu Dunlop.
Na přímou otázku redaktora, zda Ducati dostane od Michelinu nejlepší pneumatiky, dostal tento redaktor odpověď, že tým použije pneumatiky z Mistrovství Světa jako základ, ale že Michelin hodlá dále tyto pneumatiky vyvíjet právě dle specifikace amerických okruhů.
Přes různé otázky se debata stočila na šampionát World Superbike. Přes otázku zda změna pravidel WSBK přiměla Ducati k jejich postoji v účasti v americkém mistrovství, na kterou odpověděl Ciabatti stručně "ano", se debata dostala na samotné Mistrovství Světa Superbike. "My jsme tovární tým a pokud budeme závodit jako tovární tým, budeme dělat vše, abychom vyhrávali," říká Ciabatti a dodává, že postaví nejlepší motocykl jaký budou moci, najmou nejlepší jezdce a postaví nejlepší možný tým.
"Když nevyhrajeme titul, obvykle dokážeme vyhrát několik závodů. Přirozeně si myslíte, že když bojujete s továrním týmem, tak budete bojovat proti továrním týmům. Nemyslím si, že bude chtít Ducati v budoucnu bojovat proti privátním týmům, to pro nás není zajímavé. Nemůžete neustále najímat nejlepší jezdce a dělat vše na 100% jen kvůli tomu, abyste poráželi privátní jezdce. Pokud to bude šampionát pro privátní jezdce, pak to necháme pouze pro ně. Najdeme si dobrý tým a budeme ho pouze podporovat," doplnil Ciabatti a přidal také myšlenku o sponzorech, bez kterých si dle jeho názoru nebudou moci neustále dovolovat jezdit privátní jezdci na zámořské závody.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist