Padesát a dost !!!

Těšili jste se, že uvidíte dva plně obsazené závody kategorií Volná do 600 a Volná nad 600 ccm? Tak na to zapomeňte, dokonce nebudou přijati do tréninku ani všichni jezdci, kteří se přihlásí k závodu.

Padesát a dost !!!
Časopis Motohouse vyhlásil soutěž o nejlepšího „začátečníka“ silničního motocyklového sportu, vyhlásil Motohouse Cup, který vzbudil zájem širší veřejnosti, a který především přilákal mnoho motocyklových nadšenců, kteří si předělali své miláčky ze silnice na okruh, a kteří se také přihlásili do Přeboru naší republiky ve třídě Volná do 600 a Volná nad 600 ccm. Příchod nových jezdců doslova přeplnil startovní listiny obou přeborových tříd ve volné kategorii a kdejaký fanoušek silničních závodů se těšil na to, jak uvidí dva nabité závody. Ve třídě Volná do 600 ccm je totiž v aktuálním seznamu jezdců celkem 36 jmen, zatímco v silnější třídě nad 600 ccm dokonce 45 jmen.
Naše radost o závodech, kdy jsme se těšili na naplněný startovní rošt, bere za své po zveřejnění „Zvláštního ustanovení“ pro druhý závod Mezinárodního Mistrovství ČR, který se koná o prvním červencovém víkendu na okruhu v Mostě. V bodě 8 tohoto ZU se praví, že přihlášky budou přijímány do výše naplnění kapacity okruhu pro tréninky (tj. do počtu 50 jezdců), ostatním jezdcům bude oznámeno, že se stali „nadbytečnými“ a jejich přihláška nebude přijata. Na tomto kroku by nebylo sice nic tak zajímavého, kdyby pořadatelé MEZ MČR rozdělili obě třídy a vyhlásili pro ně samostatné tréninky, protože však jsou obě třídy opět sloučené do jednoho trénování a jednoho závodu, může dojít k situaci, že bezmála polovina jezdců přihlášených do šampionátu Volných kubatur do Mostu ani nepojede.
Zatímco tedy některé kubatury poskytují například pouze deset jezdců a musí tedy být slučovány, volné třídy, které by mohly poskytnout nejen jezdcům kvalitní zápolení, ale i fanouškům neméně kvalitní podívanou, pojedou společně s tím, že se jich bude moci zúčastnit pouze vyvolený počet jezdců, kteří nezaváhají a včas zareagují při zveřejnění přihlášek..
S určitou nadsázkou se tedy dá říci, že o vítězi se bude rozhodovat již při vyplnění přihlášky …

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist