Ohlasy z Catalunye (1)

První část ohlasů jezdců a manažerů jejich týmů, po prvních IRTA testech ve Španělsku.

Ohlasy z Catalunye (1)
Harald Eckl (manažer týmu Fuchs Kawasaki Racing)
Dnes jsme zmenšili mezeru od nejlepších jezdců šampionátu a to učinilo hodnotnou celou naší zimní práci. Vývoj samozřejmě bude pokračovat, zvláště na motoru. Domnívám se, že je zde však ještě stále možnost na zlepšení, jak ze strany motocyklu, tak ze strany jezdců.
Shinya Nakano (14. místo)
Po dvou dnch deště jsem byl šťastný, že jsem se dostal na motocykl k absolvování suchých kol. Má první jízda v měřené části byla dobrá, ale jsem si jistý, že bych ještě zlepšil svůj čas v případné druhé části. Bohužel jsem měl problém s prokluzující spojkou na cílové rovince. Zatímco motocykl vypadal velmi rychle, nebyl jsem schopný z něj dostat všechen výkon a jet na opravdové maximální rychlosti. Skončil jsem test se ztrátou málo přes sekundu a tak jsem celkem spokojený. I když jsem zmenšil odstup o nejlepších, stále si myslím, že je zde prostor pro další zlepšení, obzvláště na výjezdech ze zatáček. Na řešení tohoto problému budeme pracovat při dvoudenním testu v Jerezu.
Alex Hofmann (15. místo)
Dnes jsem se po dvou dnech deště soustředil na ukončení našeho testovacího programu, spíše než na absolvování rychlého kola během měřené části. Odpolední testování jsem použil k vyzkoušení několika měkkých pneumatik a na těchto pneumatikách jsem také zajel mé nejrychlejší kolo. S tím, jak vše dnes šlo, jsem velmi spokojený, ačkoliv vím, že na motocyklu musím stále pracovat. Podvozek a pneumatiky vypadají, že se již blíží k tomu co používají soupeři, velký rozdíl je na rovinkách při maximální rychlosti, což bylo dnes dobře patrné. Do této oblasti musíme soustředit náš vývoj. Musíme získat větší výkon motoru, ale musíme také vědět, jak tento výkon řídit aby nedocházelo například k nadměrnému zdvihání předního kola na výjezdech ze zatáček.
Fausto Gresini (manažer týmu Telefonica MoviStar Honda)
Dnešní testy dokázaly, že jsme konkurenceschopní. Vítězství jsme nezískali pouze o několik tisícin. Na nových motocyklech se blížíme k ideálnímu nastavení. Doufám, že v Jerezu budou lepší povětrnostní podmínky.
Colin Edwards (4. místo)
Neměl jsem zde odjeto mnoho, protože během předcházejících dnů déšť zkazil testující program. Jsem v pořádku, ale mohl jsem zajet rychlejší kolo. Jezdil jsem na novém motocyklu, ale ten není pro tyto podmínky dokonale připravený. Potřebuji najezdit více kol. Také jsem testoval pneumatiky Michelin.
Sete Gibernau (5. místo)
V takovýchto teplotách to bylo těžké pro všechny. Během posledního kola v měřené části jsem jel velmi dobře, ale dostal jsem se do hustého provozu a tak jsem přišel o vítězství. Jsem přesto spokojený. Moje komplimenty míří k Valentinovi. S dnešní prací jsem spokojený. Absolvoval jsem dva menší odolnostní testy a také jsem testoval nějaké pneumatiky pro Michelin.
Garry Taylor (manažer týmu Suzuki Grand Prix)
Je to jenom test, ale je to velmi sledovaný test. Je hezké vidět Johna zpět a vidět, jak není zatížený zraněnými kotníky, ačkoliv jsem se jistý, že nějakou bolest stejně zakrývá. Kenny byl až do posledních minut zvláštního testu velmi blízko nejlepšímu jezdci. Zajímavé je, že použil závodní pneumatiky a ne kvalifikační. Nezapomeňte, že my jsme zde abychom připravily motocykl na závod a ne abychom vyhráli auto. Kenny dnes připomněl lidem, že je Mistr Světa. Je zde ještě způsob jak se zlepšovat, ale úsměv na tváři Kennyho po testování byl pro každého odměnou.
John Hopkins (20. místo)
Test by dobrý, mohly být lepší podmínky, ale já byl první den rychlejší než v nedělním kvalifikačním testu. Tato situace mě neovlivnila, nejsem zde pro auto. Pohled dopředu do sezóny je víc než auto. Moje kotníky zde již nebyly žádným problémem. S tím jak věci šly jsem spokojený. Sedl jsem na motocykl a snažil se opět získat dobrý pocit, který se mi podařilo navrátit i bez nějakého velkého zásahu do nastavení motocyklu. Na tomto motocyklu je velký rozdíl od toho loňského například již v podvozku. Nové pneumatiky Bridgestone jsem testoval ve dvou extrémních teplotních rozdílech. V teple v Malajsii a zde v chladném počasí a musím přiznat, že mě pokaždé překvapily svou kvalitou.
Kenny Roberts jr. (7. místo)
Jezdil jsem stejně jako vždy, stejně jako když jsem vyhrál Mistrovství Světa. Zlepšujeme se. Továrna velmi tvrdě pracovala a zlepšila mnoho věcí. Zlepšil se motor na vjezdech a výjezdech do zatáček, zrychluje to okruhové časy. Nyní čekáme na nový motor s větším výkonem. Máme v týmu několik nových lidí, kteří jsou na oficiálním testování poprvé, například Erv Kanemoto. Velmi dobře jsme se poznali. Garry Taylor sehnal lidi na správná místa. Erv začíná analyzovat motocykl, na čem začít pracovat a na čem ne. Získat ho do našeho týmu bylo dobré. Motocykl se nyní zlepšuje při každém vyjetí na okruh. Pneumatiky Bridgestone motocyklu velmi vyhovují, byl jsem překvapený jejich trvanlivostí. Nyní vše vypadá velmi pozitivně. Tento tým si zaslouží dobré výsledky.
Claudio Domenicali (ředitel Ducati Corse)
Neměli jsme zde mnoho času na práci s motocykly a tak jsem s našim výkonem spokojený. Letošní stroj je odlišný od toho loňského a tak musíme ještě hodně pracovat, abychom našli správou rovnováho v nastavení. Řekl bych, že je motocykl připravený tak na 70%. Nečekali jsme, že budeme mít takovou neuvěřitelnou maximální rychlost, ale to jen ukazuje, že motor GP4 má mnoho potencionálu.
Loris Capirossi (6. místo)
Dne jsem velmi spokojený. Dnešní den potvrdil velký potenciál tohoto motocyklu. Udělali jsme několik různých úprav, abychom můj motocykl připravili na rychlá kola během televizní části testu. Nyní se vrátíme k testování nových dílů a nastavení. Ještě máme mnoho práce, ale již víme, že motocykl je velmi rychlý.
Troy Bayliss (17. místo)
V této části přípravy jsem se soustředil na zlepšení nastavení, než abych se honil za nějakým rychlím kolem. Vše jsem podřídil vyladění nastavení mého stroje. Testy v Jerezu budou pro mě opravdu velmi důležité.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist