Oba jezdci Suzuki na bodech

V posledním závodě třídy MotoGP se dostali oba jezdci továrního týmu Suzuki na bodované pozice.

Oba jezdci Suzuki na bodech
Sice ne výrazného, ale alespoň nějakého úspěchu se dočkali v posledním závodě Grand Prix tovární jezdci Suzuki, když Kenny Roberts jr. skončil závod MotoGP na jedenáctém a John Hopkins na třináctém místě. Kenny Roberts se dostal relativně snadno ze čtrnáctého místa na desáté, které však po ataku Makoto Tamady musel japonskému jezdci přenechat. Přesto se snažil dlouho Tamady držet, v posledních kolech však již stroji Honda nestačil a musel se tak smířit s pozicí na samém začátku druhé desítky.
"V podstatě to pro mě byl opravdu osamělý závod," říkal v cíli Kenny Robers jr. "Opravdu hodně jsem se snažil zůstat s Norickem Abe, ale čím víc jsem jel tvrději, tím více jsem byl pomalejší. Musel jsem proto jet pouze k limitu stroje. Pak jsem zaznamenal příjezd Tamady a znovu vše začalo. Jakmile přijel, tak jsem vyzkoušel vše, abych s ním zůstal. Trochu jsem vydělal na rozdílné jízdě, ale prohrával jsem na výjezdech ze zatáček. Bohužel jsem pro něho nemohl být hrozbou. Pneumatiky Michelin zůstaly tentokrát po celý závod dobré. Jsou dobré, vyhrály všechny závody a tak je potřebujeme jen lépe používat. Skončil jsem zdravý a tak se těším jen na zlepšení naší situace."
Narozdíl od částečně osamělého Robertsova závodu, prožil John Hopkins bezmála celý závod ostrý souboj ve čtyřčlenné skupině. Ze souboje mezi McWilliamsem, Hagou, Jacquem a později i Kiyonarim, vyvázl Hopkins celkem dobře, když jako jediný ho dokázal porazit pouze jezdec na motocyklu Proton. Po závodě se v boxech vrhli na Hopkinse jeho mechanici a dohola ho ostříhali. Ovšem až opět osedne Hopkins do sedla závodního stroje Suzuki, bude již mít opět vlasy, když testovací program japonské továrny bude zahájen až v lednu příštího roku.
"Soustředil jsem se na konec a doufal, že se dostanu na dobrou pozici," říkal Hopkins po závodě. "Zůstal jsem ve skupině s Hagou, někteří jezdci odpadli, jiní naopak přibyli. Jacque byl přede mnou a začali jsme brzdit stejně. On však vypadal trochu plaše a vyjel rovně, tak jsem si pomyslel - dobře, ten byl snadný. Přesto jsem musel i nadále těžce bojovat. Problém s převodovkou byl horší v závodě než během celého víkendu. Vždy, když jsem někoho předjel a posunul se dopředu, byl jsem vzápětí opět odsunut zpět. Bojoval jsem proti tomu a několikrát se takto posouval. V posledním kole jsem byl za Hagou a byl jsem ve druhé zatáčce opravdu dobrý na brzdách. Zjistil jsem jak mám bojovat. Byla Hanba, že jsem se nedostal do první desítky. Je však naděje, že továrna dostala mnoho informací, a že dokáže tyto informace proměnit v lepší motocykl pro příští sezónu."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist