Nový Zéland: Shirriffs porazil Bugdena

Novozélandský superbikový šampionát 2013 má už za sebou celkem 4 závody. A konečně se prosadil i Craig Shirriffs, který se tak dostal na dostřel k lídrovi šampionátu Robertu Bugdenovi.

V úvodním závodě novozélandského šampionátu v Christchurchu obsadili jezdci s motocykly Suzuki první čtyři místa v pořadí Robert Bugden (NZ), Craig Shirriffs (NZ), Dennis Charlett (NZ) a Hayden Fitzgerald (NZ) a to v obou jízdách.

V třetím závodě v Timaru vyhrál obhájce titulu Robert Bugden. V závodě čtvrtém pak vedl Budgen až do poslední šikány před cílovou rovinkou, ale tam ho riskantním manévrem předjel Craig Shirriffs a zajistil si tak své první letošní vítězství.
V průběžném pořadí dělí oba dva nejlepší jezdce pouhých 10 bodů, když vede Bugden (95) před Shirriffsem (85). Třetí místo zatím obsazuje Dennis Charlett, který vyhrál seriál «Suzuki Tri Series F1 Championship», zatímco Nick Cole (NZ/Kawasaki) jako čtvrtý je nejlepším jezdcem s jiným motocyklem než je Suzuki.

Průběžné pořadí po 4 závodech: 1. Robert Bugden (AUS/Suzuki) - 95 bodů,  2. Craig Shirriffs (NZ/Suzuki) - 85, 3. Dennis Charlett (NZ/Suzuki) - 61, 4. Nick Cole (NZ/Kawasaki) - 49, 5. Hayden Fitzgerald (NZ/Suzuki) - 42, 6. James Smith (NZ/Honda) - 37.