Neplánované Bursovo testování

Na východoněmeckém okruhu Oschersleben absolvoval Michal Bursa další testování se svým novým týmem, se kterým se v letošním roce zúčastní Mistrovství Světa Endurance.

Neplánované Bursovo testování
Tisková informace č. 06/2003
Další testy byly pro Bursu neplánované Navzdory původním plánům, podle nichž si měl Michal Bursa v uplynulých dnech odpočinout po prvním letošním testování, absolvoval devětatřicetiletý jezdec již druhý trénink za řidítky motocyklu Suzuki GSX-R 1000 na závodní dráze. Se stájí Team KFM-Herber Endurance, ve které bude Bursa společně s Němcem Hansem Herberem a Švédem Gustavem Perssonem letos startovat v mistrovství světa ve vytrvalostních závodech silničních motocyklů, testoval český jezdec na okruhu Oschersleben.
Zprávu o neplánovaném tréninku obdržel Bursa jen několik desítek hodin před termínem testů. "Zavolal mi vedoucí stáje Hans Herber a ptal se, zda bych měl volno, že je možné testování před sezónou doplnit jednodenním tréninkem na německém okruhu Oschersleben," prozradil Michal Bursa. "Řekl jsem mu, že s mojí účastí nebude problém a potvrdil svoji přítomnost," uvedl dále jediný český zástupce v mistrovství světa Endurance a dodával: "Měl jsem sice v programu již něco jiného, ale neplánovanému tréninku jsem dal přednost z několika důvodů. Především je dobré vyzkoušet si předem okruh, na kterém se jede některý z osmi mistrovských podniků a v případě německé dráhy se jedná o nejdelší čtyřiadvacetihodinový závod. Za druhé má Oschersleben zcela jiný charakter než Cartagena, kde jsme měli první testy. Španělská dráha mi připomíná motokárový okruh, je užší a pomalejší. Na německé trati se dosahují větší rychlosti."
Stejně jako první tréninkovou sérii, také testy na německé dráze hodnotil Bursa kladně. "Jsem rád, že jsme dostali další možnost svezení na motocyklu. Čím více kilometrů se najezdí před zahájením sezóny, tím lépe. Je to dobré pro jezdce i tým," sdělil závodník z Prahy a pochvaloval si fungování motocyklu i celého týmu. "Od testů na Oscherslebenu jsem ovšem očekával navíc důkladnější srovnání výkonnosti jednotlivých jezdců týmu. Především mě zajímalo porovnání mých a Perssonových časů s výsledky Herbera, pro něhož je Oschersleben domácím okruhem, který dobře zná. Bohužel na dráze také testoval velký počet jiných závodníků a nebylo tedy možné srovnatelně hodnotit naměřené údaje," konstatoval Bursa.
Před startem mistrovství světa, které začíná první květnový víkend, německý tým naplánoval ještě jedno testování. "Domluvili jsme se s vedením stáje a v polovině dubna budeme trénovat v Brně. Přesnější termín se určí v dalších dnech," informoval Michal Bursa.
Motor Sport Media MSM 2000
Lapáček Karel
tel.: 472 775 739 nebo 728 938 663
e-mail: msm2000@seznam.cz

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist