Nemoc odstavila Chaze Daviese

Horečky odstavili britského mladíka Chaze Daviese z druhého a třetího dne IRTA testování na okruhu Jerez a Chaz si tak nemohl zlepšit svůj páteční dobrý výkon.

Nemoc odstavila Chaze Daviese
Britský mladíček Chaz Davies při IRTA testování v Jerezu doslova zaskočil všechny odborníky, fanoušky, ale i ostatní veřejnost, která sleduje silniční závodní motocykly. V loňském roce řekl bych podprůměrný jezdec při prvním dnu třídenního testování dokázal zajet vynikající sérii a v konečném hodnocení tohoto dne obsadit pro něj naprosto senzační deváté místo mezi všemi jezdci. V nedávných dnech slavící Davies teprve šestnácté narozeniny se těšil na pokračování svého testování i v následujících dnech, leč zákeřná choroba ho skolila a uvrhla do role pozorovatela. “V pátek ráno jsem se cítil opravdu dobře, byl jsem klidný, ale moje kůže se začala svírat kolem mého hrdla, jakoby mi někdo naléval do hrdla písek a já ho polykal“, vypráví o svých potížích Chaz Davies. Tyto zdravotní problémy po pátečních testech konzultoval jak s doktorem Costou, tak se svým týmovým manažerem Dieterem Stappertem. Zvěr konzultace byl jednoznačný – Dr. Claudio Costa doporučil Daviesovi v sobotu nenastoupit načež manažer Stappert start Daviesovi přímo zakázal. “V sobotu jsem se cítil opravdu hrozně, ale nastoupil bych, kdyby se do toho nezapojil pan Stappert. Dráha nebyla ideální, tak nechtěl riskovat mé zranění jízdou v tomto stavu“, říkal Davies jenž prožil jak noc na sobotu, tak noc na neděli v horečkách.
Nyní se Chaz Davies chystá na testování v portugalském Estorilu kde jak doufá bude již zdráv natolik, aby mohl absolvovat kompletní třídenní testování společně s ostatními jezdci třídy 250 ccm.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist