Neil Hodgson o Assenu

Nejen o závodě v holandském Assenu hovořil nový Mistr Světa Neil Hodgson.

Neil Hodgson o Assenu
Brit Neil Hodgson se stal po druhém místě v prvním závodě třídy World Superbike na okruhu v Assenu letošním Mistrem Světa, když dojel ve skvělém závodě za svým týmovým kolegou Rubenem Xausem, jenž tento závod vyhrál. Hodgson potřeboval v tomto závodě získat pouze deset bodů a nakonec jich tedy získal rovných dvacet a to před 76. tisíci diváky, mezi kterými byli tisíce britských fanoušků, kteří překročili kanál aby mohli sledovat triumfální jízdu britského Mistra Světa. Neil Hodgson se stal druhým, britským jezdcem, který získal korunu tohoto šampionátu, když tím prvním byl legendární Carl Fogarty. Pro továrnu Ducati to byl také jubilejní desátý titul mezi jezdci.
“Vše na co teď myslím je, že jsem mohl tento závod vyhrát,“ říkal Neil Hodgson ihned po odchodu z pódia po prvním závodě. “Nikdy jsem netrpěl tak špatnou koncentrací. Od jistého bodu jsem si neustále říkal 'to je ono, to je ono, jsem světový šampión' Soustředil jsem se na celý víkend, ale kvůli bitvě s Rubenem jsem se nebyl schopný uvolnit a myslet na závod. Vítězství v tomto šampionátu znamená pro mě velmi mnoho. Závodím od roku 1990, měl jsem ve své kariéře jisté výkyvy, nyní jsem se ukázal před lidmi vítězstvím a ziskem titulu. Teď již opravdu cítím, že se mohu přesunout jinam. Chtěl bych toto vítězství věnovat mojí ženě Kathryn a naší malé dceři, také bych ho chtěl věnovat hlavnímu inženýrovi a pravé ruce Ernesto Marinellimu, který zde nemohl kvůli své nedávné havárii být.“
Mezi prvními gratulanty byli nejen zástupci týmu Ducati Fila včele s prezidentem Ducati Federico Minolim a ředitele Ducati Corse Claudio Domenicalim, ale i Hodgsonův týmový kolega Ruben Xaus, který poblahopřál svému soupeři za celý výkon během sezóny a podotkl, že v prvním závodě stejně zvítězil pouze proto, že Neil v závěru již vše podřídil zisku světového titulu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist