Náročný víkend Michala Búlika na okruhu MotorLand Aragón

Španielsky šampionát CEV RFME pokračoval minulý víkend piatym podujatím na trati Motorland Aragon. Solídnym 15. miestom v cieli si 10-ročný Slovák Michal Búlik odkrútil svoju premiéru na ďalšej z tratí zo seriálu Moto GP.

Štvrtkové tréningy sprevádzal veľmi silný vietor. Michal dostal do prvej jazdy nový motor, ktorý mal bohužiaľ v štvrtom kole druhého tréningu poruchu. V ETG tíme ho expresne vymenili za tréningový a umožnili nášmu jazdcovi odjazdiť aspoň poslednú jazdu v tempe.

V piatok opäť fúkalo, čo sťažovalo prácu s telemetriou. Prvé dva tréningy zlepšoval Michal svoje časy a do tretieho mu vymenili motor za nový. Svoj bestlap už nevylepšil, ale v tíme boli so zajazdenými časmi spokojní.

V sobotu prestalo fúkať a výrazne sa oteplilo. 15. miesto v prvej kvalifikácii bolo blízko konkurencie a podľa dát bol priestor na zlepšenie. V druhom meranom tréningu si však zlým timingom nevytvoril možnosti na zrýchlenie a v tropickom Aragone získal v súčte kvalifikácií 16. miesto na šarte.

Do nedeľných pretekov sa Michalovi podarilo dobre odštartovať. Prvé dve kolá držal 14. pozíciu, zajazdil svoj najrýchlejší čas a bol v skupine bojujúcej o 10. miesto. V treťom kole signalizoval stratu gripu a viditeľne spomalil. Strata na skupinu pravidelne narastala a v cieli obsadil 15. miesto celkovo a jedenáste v triede Moto4.

„Boli to veľmi ťažké preteky,“ uvedl otec pretekára Milan Búlik. „Technické problémy Miška pribrzdili v rozjazdení sa na neznámej trati, keď stratil prakticky tri tréningy. Mechanici ETG racing tímu mali veľa práce, ale motocykel zvládli vždy pripraviť. Stratu gripu v pretekoch budeme musieť konzultovať s tímom na základe dát z telemetrie. Ďalšie podujatie o dva mesiace vo Valencii. Musíme využiť čas na tréningy, aby bol Miško na preteky pripravený. Na nových tratiach to bude mať v závere sezóny ťažké.“

Poďakovanie patrí tímu ETG Racing a našim partnerom: BOS Búlik s.r.o., Motoclub Lehnice, Boneko a.s., BRS Technology, RST, Paolo Slovakia, VST s.r.o., DJ Steel, Venimex Slovakia s.r.o, Pizza apetito Skalica, Šperk a Webersport.