Nakano s Kawasaki pouze jedná

Japonský jezdec Shinya Nakano s továrním týmem Kawasaki stále pouze jedná o možnosti startu na zelených strojích v roce 2004.

Nakano s Kawasaki pouze jedná
Po nedávných pověstech o tom, že se japonský jezdec Shinya Nakano stal novým kolegou německého jezdce Alexe Hoffmana v továrním týmu Fuchs Kawasaki Racing, přiznal tento tým, že s japonským pilotem o angažmá jednal, ale ke konečné dohodě prozatím nedošlo, když Nakano je pouze jedním z několika jezdců, kteří by měli nahradit Australana Andrew Pitta.
Velké plány japonské továrny v letošním roce dostaly tvrdou ránu v podobě nevýrazných výsledků, když toho nejlepšího dosáhl Garry McCoy v přerušeném závodě ve francouzském Le Mans, kde Australan dokončil závod na deváté pozici. Snad právě i z tohoto důvodu nahradí McCoye v další sezóně německý jezdec Alex Hoffman, který se v letošním roce vedle několika startů na divokou kartu představil pouze v úloze testovacího jezdce továrny Kawasaki pro pneumatiky Dunlop.
Přes první ujištění, že do příští sezóny nastoupí továrna Kawasaki opět s bývalým Mistrem Světa třídy Supersport Andrew Pittem, to nyní vypadá, že kvůli nevýrazným výsledkům bude tento letošní nováček nahrazen. Je tedy otázkou kdo to bude. Snad právě Shinya Nakano se zdá být tou správnou volbou, protože tento šestinásobný vítěz závodů Grand Prix (vše ve třídě 250 ccm), by pro továrnu Kawasaki přinesl několik důležitých faktorů. Především to je snaha japonského výrobce mít své národnostní zastoupení, když jejich dlouholetý jezdec Akira Yanagawa je dlouhodobě zraněn. Do hry však vstupuje i výrobce pneumatik, protože jak známo, tovární tým Kawasaki mění svého dodavatele, když britský Dunlop střídá japonský Bridgestone.
"Shinya Nakano je zkušený a nadaný jezdec," říká mluvčí továrního týmu Kawasaki. "Jeho angažování by nemělo být žádným překvapením. Je to však pouze jeden z jezdců, se kterým jsme mluvili pro případný start v roce 2004 v závodech MotoGP. Nicméně, jsme v jednání i s jinými jezdci a konečné rozhodnutí o tom, kdo bude týmovým kolegou Alexe Hofmanna bude zveřejněno později."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist