Nakano letos poprvé v Top Ten

Letos prvního umístění stroje Kawasaki v nejlepší desítce zaznamenal japonský jezdec Shinya Nakano ve španělském Jerezu.

Nakano letos poprvé v Top Ten
Letošní první umístění mezi nejlepší desítkou celkového pořadí zaznamenala továrna Kawasaki díky deváté pozici japonského jezdce Shinyi Nakana.
Japonský jezdec zvolil stejně jako většina ostatních jezdců pro náročný závod plné, mokré obutí svého stroje Ninja ZX-RR. Po startu byl Nakano, který zahajoval závod ze druhé řady, sevřený v první zatáčce. Následoval propad o několik pozic. Tento propad se snažil Japonec postupně likvidovat, jenže vedoucí skupina byla v tu dobu již daleko pryč. Od této chvíle absolvoval jezdec týmu Fuchs Kawasaki Racing osamělý závod, doplněný pouze bojem s chladným počasím a několika smyky zadního kola v kalužích vody podél celého okruhu. Svou devátou pozici uhájil před dravě jedoucím Michele Fabriziem na motocyklu Harris WCM.
“Věděl jsem, že pokud bude pršet, tak to bude velmi těžká práce,“ říká Shinya Nakano v tiskové zprávě týmu Fuchs Kawasaki Racing. “Necítil jsem se na mokru příliš jistě a proto jsem nedokázal držet tempo s vedoucí skupinou, která si v zpočátku závodu vytvářela svůj náskok. Dal jsem do toho, ale 100 procent a pokusil jsem se jezdit stabilní časy. Když déšť uprostřed závodu zesílil, začal jsem mít nějaké problémy s přilnavostí. Mnohokrát mi podklouzlo zadní kolo, nejvíce jsem se zděsil v posledním kole. Motocykl šel hodně do boku, již jsem byl přesvědčený, že havaruji. Štěstí se ke mě vrátilo a já byl schopný uvidět cílovou vlajku. Preferoval bych suchý závod, ale i přes tyto podmínky jsem byl schopný dosáhnou svého dnešního cíle – první desítka v závodě.“
“Shinya dosáhl svého cíle a skončil mezi první desítkou,“ říkal manažer týmu pan Harald Eckl. “Nemohu se však ubránit dojmu, že pokud by bylo sucho a on by byl schopný dobře použít hladké pneumatiky Bridgestone, které se v pátek ukázaly jako velmi dobré, skončil by ještě lépe. Oba naši jezdci se ještě potřebují naučit být po startu více agresivní, Shinya prohrál docela dost pozic poté, co byl v první zatáčce sevřený. Naopak špatný start Alexe znamenal, že byl v prvních kolech zaseklý za pomalejšími jezdci.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist