Na Novém Zélandu dominuje Suzuki

Robert Bugden vyhrál oba dva úvodní závody novozélandského superbikového šampionátu před Craigem Shirriffsem a Dennisem Charlettem.

Novozélandský superbikový šampionát je řadu let pevně pod žezlem pilotů s motocykly Suzuki, kteří v posledních deseti rocích získali celkem devět titulů. Úvodní závod letošního mistrovství se jel na okruhu Christchurch a vítězný trend Suzuki zde pokračoval. První čtyři piloti v cíli jeli s motocykly Suzuki a jejich pořadí bylo následující: Robert Bugden (AUS), Craig Shirriffs (NZ), Dennis Charlett (NZ) a Hayden Fitzgerald (NZ).

Obhájce titulu 32-letý Robert Bugden (Team Triple R Suzuki) získal kromě vítězného Pole position i vítězství v obou jizdách.
Celkový vítěz nedávného seriálu "Suzuki Tri Series F1 Championship" Dennis Charlett skončil jako třetí.

Průběžné pořadí po 2 závodech: 1. Robert Bugden (AUS/Suzuki) - 50 bodů, 2. Craig Shirriffs (NZ/Suzuki) - 40, 3. Dennis Charlett (NZ/Suzuki) - 32, 4. Hayden Fitzgerald (NZ/Suzuki) - 26, 5. Nick Cole (NZ/Kawasaki) - 22, 6. John Ross (NZ/Suzuki) - 18.