Na Lausitzringu bodoval König třetím místem

Letos třetí závodní víkend seriáli ADAC Northern Europe Cup Moto3 zavedl tým Five two racing na německý Lausitzring. Víkend začal pátečními tréninky, kde team hledal nastavení motocyklu na základě požadavků Olivera a Oliver se hledal na pro něj neznámé trati. Po trénincích nebyla nálada moc optimistická, protože se Oliver časově pohyboval kolem poloviny závodního pole a handicap neznámé trati byl oproti německým soupeřům velmi znatelný.

Na Lausitzringu bodoval König třetím místem

Po trénincích nebyla nálada moc optimistická, protože se Oliver König časově pohyboval kolem poloviny závodního pole a handicap neznámé trati byl oproti německým soupeřům velmi znatelný.V sobotu byly na programu dvě kvalifikace. V první zajel Oliver pátý čas a ve druhé ještě výrazně porychlit z čehož byl ve finálně třetí nejrychlejší čas. Nálada před nedělním závodem tak byla o poznání lepší.

V nedělním warm upu se Oliver snažil rozhýbat a zajet nové pneumatiky. Závod byl bohužel hned v prním kole přerušen z důvodu pádu jezdce v první zatáčce a následně restartovaný závod byl zkrácen z původních čtrnácti na dvanáct kol. Oliver velmi dobře odstartoval a jel v čele skupiny Moto3 standard. Ve třetí zatáčce ho ale trefil soupeř, který byl delší na brzdách a Olivera vyvezl ven, čímž přišel o tři pozice, takže pokračoval pátý.

Zbytek závodu pak stahoval skupinu jedoucí o první až čtvrté místo a každým kolem se k ní přibližoval. V posledním kole závodu došlo ke kontaktu mezi jezdci jedoucími před ním a jejich propadu závodním polem z čehož Oliver dvě pozice vytěžil a cílem projel na třetím místě.

Z Lausitzringu si veze šestnáct bodů, díky čemuž se v průběžném pořadí posunul na druhé místo. Další závod série se jede až za dlouhé dva měsíce společně se závodem MotoGP na německém Sachsenringu. Tým v této pauze odjede tři závodní víkendy v rámci seriálu Alpe Adria. Děkujeme všem partnerům, 4SR, Honda ČR, Stratos auto, Tyrex, Yshop, Motorbike, Polygos print, Fiat ČR, Sebimoto, Pirelli a samozřejmě všem fanouškům za podporu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist