MS side: Napínavé finále v Le Mans

Neuvěřitelně napínavé finále čeká fanoušky závodů side v letošním mistrovství světa. Před posledním závodem ve francouzském Le Mans mohou do boje o titul promluvit ještě čtyři dvojice, které dělí pouhých pět bodů.

MS side: Napínavé finále v Le Mans
Po devíti z deseti závodů vedou Britové Tim Reeves a Ashley Hawes - na titulním snímku - se ziskem 156 bodů. S jedním bodem ztráty čekají na svou šanci Jörg Steinhausen/Gregory Cluze. O další tři body zpět jsou bratři Ben a Tom Birchallové a pět bodů na lídry šamponátu ztrácí čtvrtí Pekka Päivärinta/Adolf Hänni, tedy z nedělního Sachsenringu aktuální šampioni IDM.
Výchozí pozice pro všechny je celkem jednoduchá: Kdo ze čtyř aspirantů vyhraje, stane se mistrem světa 2012. Jediná výjimka: Pokud vyhrají Päivärinta/Hänni a Reeves/Hawes dojedou druzí, tak se při stejném počtu vítězství stanou šampiony Britové, kteří mají větší počet lepších umístění na svém kontě.

Podobná situace nastala už v roce 2002, tehdy bojovalo o titul v posledním závodě dokonce pět dvojic. Na konci se smáli Steve Abbott a Jamie Biggs, zatímco Jörg Steinhausen se svým britským partnerem Andym Hetheringtonem skončili se stejným bodovým ziskem na pozici vicemistra.
A německý jezdec Jörg Steinhausen se stále ještě titulu nedočkal, i když měl nyní delší závodní přestávku.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist