MS Endurance - Zhuhai

Tým Yamaha GMT 94 se radoval v daleké Číně z vítězství v závodě World Endurance. Slovenský tým Maco Moto Racing, v jehož barvách nastupuje také náš Jiří Drážďák, zaznamenal premiérový bod.

MS Endurance - Zhuhai
Tým Yamaha - GMT 94 ve složení William Costes (FRA), David Checa (SPA) a Christophe Guyot (FRA) zvítězil v prvním velkém mezinárodním závodě, který se konal v daleké Číně. Na okruhu Zhuhai se tým GMT 94 radoval z vítězství v závodě Mistrovství Světa Endurance, když využil havárie vítěze kvalifikace - továrního týmu Suzuki Castrol.
Druhým týmem se po šesti hodinách závodu stal domácí Zongshen 81 (Mertens, Bonhuil, Vanstaen), před třetím Endurance Moto 38 (Giabbani, Jond, Shhier). Pro čtvrté místo si do daleké Číny přijel švýcarský Bolliger Team Switzerland a pro páté Yamaha Austria Racing Team. Až na šestém místě skončil po již zmíněné havárii favorit závodu tým Suzuki Castrol, který jel ve složení Vincent Philippe, Oliver Four a Matthieu Lagrive. Prohrou lze označit i jedenácté místo loňského šampióna, týmu Yamaha Phase One (vloni Suzuki Phase One), který jel ve složení Scarnato, Ellison, Brogan.
Vynikající úspěch zaznamenal v Číně slovenský tým Maco Moto Racing, kde vedle Martina "Maco" Kuzmy a Renzo Mazzoliho nastupuje i náš Jiří Drážďák. Tým startující s novým modelem motocyklu Yamaha YZF R1 po čtrnáctém místě v kvalifikaci využil nabídnutou šanci a poprvé ve své historii se radoval ze světového bodu, když dnes dokončil šestihodinový závod na patnáctém místě.
Tým WRT Honda Austria, kde zraněného Jaroslava Huleše nahradil pro tento závod Rakušan Robert Ulm, závod nedokončil.
Tým Yamaha - GMT 94 nyní vede i celkovou klasifikaci Mistrovství Světa Endurance, když na jeho kontě je po závodě v Assenu a Zhuhai 45 bodů. Na druhém místě je Suzuki Castrol (35) a na třetím Endurance Moto 38 (32). Tým Maco Moto Racing je s jedním bodem na 24. místě.
Mistrovství Světa Endurance pokračuje 5. - 6. června dvanáctihodinovým, nočním závodem ve španělském Albacete.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist