Motorkáři.cz Mototravel CUP 2009

Včera v Mostě proběhl první závod dvoudílné série našeho společného Cupu, na druhý závod se můžeme těšit v polovině září na okruhu Lausitzring kousek od Drážďan. A jak jste za to včera tahali? Přinášíme krátkou zprávu s fotogalerií a prvními výsledky na stupních vítězů, později doplníme o kompletní výsledkové listiny a reportáž. Fotky všech jezdců z trati najdete ve Fotogalerii.

Motorkáři.cz Mototravel CUP 2009

Kapitoly článku

Přes pesimistickou předpověď panovalo na okruhovém dni agentury Mototravel spojeném s prvním závodem našeho společného CUPu perfektní počasí. Svítilo ale nepražilo, foukalo, ale jen mírně bez poryvů. I ve volných jízdách se ještě pár nerezervovaných míst našlo, takže se v případě chuti daly přikoupit jízdy a ještě si pořádně užít. Odpolední jízdy už byly zčásti vyhrazeny závodníkům přihlášeným do cupu a současně sloužily jako kvalifikační rozdělení do skupin a na startovní pozice na roštu.
Motorkáři.cz - Moto Travel CUP je vypsaný pouze pro jezdce, kteří nikdy neměli licenci, takže se zde sjela řada známých tváří z CEC a dalších amatérských podniků, byť časy a výkony na trati ukazovaly, že i bez licence se můžete svézt na nejvyšší úrovni! Na začátku všechny závodníky čekala klasická rozprava s popisem pravidel a signalizace na okruhu. Ta byla rozšířená o závodní signalizaci a popis startu a organizace závodu.
Dál na všechny závodníky čekala technická přejímka strojů, které musely projít pod přísným zrakem Vaška Bitmana, takže se před depem u sériových mašin zdatně ovazovaly zrcátka a všechny skleněné prvky a přidělávaly se transpondéry.
O měření údajů z transpondérů se na věži staral profík od Bikes-promotion. Na základě kvalifikačních časů byli závodníci rozřazeni do dvou skupin - rychlejší a pomalejší. V rychlejších se při závodu hodnotily 2 kategorie - superbajky a supersporty.
Během kvalifikačních jízd za to závodníci opravdu pořádně tahali, vzhledem k optimálním podmínkám na trati se ale nepadalo a naopak zrychlovalo a zrychlovalo. Do závodů tedy všichni postupovali pořádně rozježdění a namotivovaní.
To se bohužel projevilo ošklivým pádem Lukáše Kronbauera v klubku závodníků, kterého musela s pochroumanými žebry odvézt sanitka. Po přerušení následovala znovu celá procedura nájezdu na trať a restart závodu, který ale už ale musel být zkrácen na 5 kol.
Závod pomalejších jezdců Race best of the rest byl zkrácen na 7 kol. A zde už máme obsazení stupňů vítězů:

Superbike

1. Marek Hartl
2. Ondřej Král
3. Marián Široký
Supersport

1. Josef Lukšík
2. František Janda
3. Milan Murgaš

Best of the rest

1. Petr Čvančara
2. Antonín Chrzanowski
3. Jiří Merhaut

Co říci závěrem? Snad jen tolik, že Motorkáři.cz - Moto Travel CUP 2009 nabídl úžasnou atmosféru i možnost zažít závodní horečku i pro běžné jezdce, kteří se občas zajedou svést na volné jízdy. A příští závod na exotickém okruhu Lausitz Ring vybudovaném na místě bývalých dolů spolu se zkušební dráhou a okruhovou speedway (více info viz tento článek) bude díky nevšednímu prostředí ještě zajímavější. Tak co, už víte, co budete dělat 15. září?

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.33
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist