MotoGP má novou trofej

Po 55. letech budou Mistři Světa třídy MotoGP dostávat zcela novou trofej, která bude příští týden představená na okruhu Catalunya.

MotoGP má novou trofej
Mistři Světa MotoGP budou dostávat po 55. letech novou trofej, která bude oficiálně představená příští týden na okruhu Catalunya v Montmeló u Barcelony, kde se konají první IRTA testy. Trofej zhotovil sochař Lorenzo Quinn, syn amerického herce Anthony Quinna. Samotná trofej je 70 cm vysoká a váží 30 kilo. Je popisována jako bronzový obraz minulosti Mistrovství Světa MotoGP, zatímco titanový podklad s uhlíkovými vlákny má znázorňovat současnou techniku, ale také garantovat prosperující budoucnost.
Jako první tuto trofej obdrží vítěz loňského ročníku MotoGP, italský Mistr Světa Valentino Rossi. Každý následující vítěz šampionátu MotoGP získá do svého vlastnictví přesnou repliku této trofeje.
Tisková zpráva promotéra šampionátu, společnosti Dorna Sports, dále uvádí, že v sobotu 27. března bude v přestávce IRTA testů v Montmeló, přesně ve 13:30 hodin, poprvé trofej představená veřejnosti. Po tomto představení obdrží právě Valentino Rossi originál trofeje do svého držení. Tento originál však bude muset před posledním závodem roku, který se jede v říjnu ve Valencii, vrátit, protože se pochopitelně bude předávat dalšímu Mistru světa, kterého určí až dlouhá sezóna třídy MotoGP.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist