Moped Cup 2013

V roce 2013 startuje už 3. ročník moravského seriálu závodů Hrací karty Moped Cup. Seriál se letos nově skládá z osmi závodů: Nahošovice, Rychtářov, Radslavice, Radvanice, Vysoké Mýto, Prostějov-Bouzov, Býškovice a Brno-Olympia. Jen dva teamy z celého seriálu zahrnují do svých závodů i kategorii fichtl.

Závodí se vždy ve dvou kategoriích a to moped originál a moped úpravy. Pro celý Moped Cup platí stejná pravidla. Na historických strojích s konstrukční rychlostí cca 45 km/h se na závodech moravského Moped Cupu ti nejrychlejší prohání i 110 km/h. Mnozí diváci, kteří přijdou původně na recesistický závod, tak přicházejí do úžasu, jak může tento stroj dosahovat takových rychlostí při zachování originální konstrukce stroje včetně objemu válce. Kompletní informace naleznete na www.mopedcup.cz .
Celou letošní sezonu Hrací karty Moped Cupu (dále HKMC) odstartoval květnový závod s názvem Véhonské plóžák v Nahošovicích (okr. Přerov). Třetí ročník závodů mopedů a fichtlů navštívilo 65 mopedistů a 24 jezdců na pionýrech. Letos se zde startovalo nově z areálu nahošovského výletiště.

Jak první závod dopadl? V kategorii moped originál získal zlato Martin Kudrna (Beruška racing team Radslavice), stříbro David Látal (Moped Team Králíky) a bronz si odvezl Jiří Špinler (Moped Team Králíky). V kategorii upravených mopedů vyhrál Tomáš Fusek (Záhorská střela Býškovice), druhý skončil Jindřich Ulčák (Palkovice) a jako třetí dojel Zdeněk Bílka (Buk).
Druhý závod seriálu se konal na okraji města Vyškova, v místní části Rychtářov. Na 14. ročníku Moped Rallye Rychtářov soupeřilo 65 závodníků na originálních strojích a 29 jezdců na strojích speciálních. Díky délce okruhu něco přes tři kilometry je koncentrace závodníků na trati tak vysoká, že divák má pocit nekonečné kolony jezdců. Celodenní program s vůní benzínu navíc zpestřila kaskadérská show.

Kteří závodníci byli letos nejúspěšnější? Vítězem kategorie originál se stal Karel Mlčoch (Mototeam Žešov), na druhém místě se umístil Erik Mikulášek (Moped Team Rychtářov) a na třetím Igor Václavík (Kámen PLUS s.r.o. - racing team). Kategorii upravených mopedů opět vyhrál Tomáš Fusek (Záhorská střela Býškovice), druhý dojel Jindřich Ulčák (Palkovice) a jako třetí dopadl Milan Skopal (Němčice na Hané).

Žhavé rozety, pod tímto názvem rozjel další závod HKMC v Radslavicích (okr. Přerov). Již 7. ročník závodů mopedů a fichtlů uspořádal místní Beruška racing team. Přes 80 mopedů (60 originálů, 21 speciálů) vyrazilo na 1,4 kilometrový okruh, který skýtal rozmanité povrchy v podobě kostkované cesty, asfaltu i šotoliny. Závody zahájila spanilá jízda, po níž následoval mini závod čtyřkolek. V kategorii originál se na prvním místě umístil Erik Mikulášek (Moped Team Rychtářov), na druhém místě Igor Václavík (Kámen PLUS racing team) a na třetím Jiří Špinler (Moped Team Králíky). V kategorii speciálů jako první dojel do cíle Jindřich Ulčák (AMK Frýdek-Místek), jako druhý dorazil Zdeněk Bílka (Buk) a v závěsu za ním Milan Skopal (Němčice nad Hanou).
HKMC se pomalu blíží do své druhé poloviny, ve které závodníky čekají ještě 4 bodované závody.
Pokud Vás tyto závody mopedů zaujaly, přijměte pozvání na další závody, které se jedou: