Montáže Brož: Nové zkušenosti ze Španělska

Dalším závodním víkendem juniorské části týmu Montáže Brož Racing byl první závod španělského mistrovství Pre-Moto3, který se jel ve španělském Alcarrásu. Hned po příjezdu do paddocku jsme zjistili, že motocykly třídy Pre-Moto3 mají povolené úpravy, které z řádů nebyly zřejmé (řády jsou k dispozici pouze ve španělštině). V třídě Pre-moto3 měl Filip Salač jednatřicet soupeřů.

Montáže Brož: Nové zkušenosti ze Španělska
V pátečním úvodním tréninku zajel Filip Salač čas s hodnotou 1:45,8 sekundy, což na úvod nebylo špatné. S tímto časem atakoval první desítku. Do sobotní kvalifikace jsme provedli změny v nastavení a nasadili nové pneumatiky. Filip zajel kolo časem 1:46,1 sekundy a na startovním roštu byl jednadvacátý.

Do nedělního warm-upu jsme provedli drobné změny v nastavení, které se ukázaly jako správné a Filip obsadil osmou pozici. Do závodu Filip odstartoval perfektně a poskočil na dvanáctou pozici. Bohužel hned v prvním kole závodu byla vyvěšena červená vlajka kvůli nehodě. Po restartu byl závod vypsán na pouhých šest kol.

Těsně před restartem začalo pršet a tak měli mechanici plné ruce práce s nastavením motocyklu na mokro a přezutím na mokré gumy. Pro Filipa to byla premiéra s Moto3 na mokrém povrchu. Po restartu jel ve skupině od šestnáctého po jednadvacáté místo, kterou vedl až do cíle. Po dvou kolech přestalo pršet a povrch rychle osychal, což nebylo dobré pro pneumatiky. Filip musel být obezřetný, jel na limitu a snažil se dojet i na úplně zničené zadní pneumatice.

Po příjezdu domů nás čeká práce na úpravě motocyklu dle pravidel pro třídu Pre-Moto3.

Velký dík patří všem našim partnerům a Karmen, která nám při španělském mistrovství pomáhá. V neposlední řadě nesmíme zapomenout poděkovat našim fanouškům. Děkujeme !!!

Nyní už se chystáme na další závod Moriwaki Junior Cupu v holandském Assenu při WSBK, kde je Filip na průběžném prvním místě.

Držte nám palce !!!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist