Molenaar lituje ztrátu Aokiho

Arie Molenaar lituje, že musel z finančních důvodů propustit japonského jezdce Haruchiku Aokiho. Doufá však, že Katja a Henk dokáží Aokiho nahradit :-)

Molenaar lituje ztrátu Aokiho
Celou loňskou sezónu trvala úzká spolupráce mezi týmem Arie Molenaar Racing a vývojovým oddělením Hondy na novém motocyklu RS-W 250. Po odchodu Haruchiki Aokiho se holandský tým nyní staví před novou výzvu s Němkou Katjou Poensgen a domácím borcem Henk Van de Lagemaatem. Vlastník týmu Arie Molenaar připouští, že byl velmi zklamaný, když musel propustit tak dobrého jezdce jakým jistě je Aoki, čímž pochopitelně nyní přišel o plnou tovární podporu, které využíval v loňské sezóně. “V ideální situaci bych rád Haruchiku udržel ve svém týmu, není žádné pochybnosti v mé mysli o kvalitách tohoto jezdce“, říkal Molenaar o propuštění japonského jezdce. “Bohužel, ale v tomto sportu potřebujete sponzory a nyní se zdá, že v Japonsku nejsou momentálně dostupné žádné peníze. V každém případě máma Kittové motocykly a budeme doufat, že se často na body dostaneme.“
Katja Poensgen v roce 2001 absolvovala sezónu Grand Prix, ve které si jednou dojela pro body (na mokrém Mugellu), zatímco Van de Lagemaat je bývalí pilot sidecare a v Grand Prix se představil bezúspěšně teprve třikrát a to mu je již 34 let. “Katja ukázala, že je dobrý jezdec velkých motocyklů v Německu a na stroji 250 ccm také není příliš špatná“, říká Molenaar o svých jezdcích. “Henk dokončil na třetím místě evropský šampionát v loňském roce. V Brně pro mě jel jako náhrada, je to skutečný dělník“, doplňuje Molenaar jenž jako letošní cíle si přeje navázat na loňské výsledky.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist