Michal Puškár v Rijeke na druhém místě

Slovenský motocyklový závodník Michal Puškár jr. dokončil závod Alpe Adria Cupu 125 SP v chorvatské Rijece na výborném druhém místě.

Alpe-Adria Championship Rijeka 17-19.6.2005
Piatok: Voľný 45 minútový tréning sme využili na vyskúšanie nového zadného tlmiča, ktorý nám mal pomôcť v rýchlych klopených zákrutách, ale ešte nepracoval tak ako by sme si želali a tak sa v priebehu tréningu vymenil za pôvodný.
Sobota: Do 1. kvalifikácie, ktorá sa jazdila ráno o 8.00 sme vyrazili s novým nastavením motora a úpravami geometrie podvozku. Pole position získal Mazzola (I) s vynikajúcim časom 1.47.9, mne patrila 3. priečka s časom 1.48.8.
Počas druhej kvalifikácie, ktorá sa jazdila poobede, bola vysoká teplota a tak časy na špici štartového poľa boli o niekoľko desatín sekundy pomalšie. V prvej fáze som testoval niektoré zmeny v nastavení, potom som zastavil v boxoch. Do druhej časti tréningu som vyšiel na trať zajazdiť svoje najrýchlejšie kolo. V momente keď som vychádzal z boxov havaroval domáci pilot Di Lenardo, po ktorom bol tréning zastavený. Po obnovení tréningu som sa snažil zlepšiť svoj raňajších čas ale moje snahy stroskotali v vždy v momente keď som dobehol nejakú skupinku jazdcov.
Nedeľa: Vo Warm-upe sme skúšali nové nastavenia, podarilo sa mi zajazdiť 2. čas
V závode, sme štartovali spolu s triedou 250 SP, ktorých bolo veľmi málo a teda ich pripojili k 125 SP. Po štarte do čela išiel talian Tognon. Po dvoch kolách sa na čele usadila 5 členná skupina: Mazzola, Piani, Puškár, Rizzo a Juhás. Poradie sa neustále menilo, tempo sa zvyšovalo a jazdilo sa tak tvrdo ako som ešte nikdy v žiadnom závode nezažil. Na cieľovej rovine sme sa vo vysokej rýchlosti skoro zrazili s Mazzolom.V polovici pretekov v momente, keď som bol aktuálne 3., sa mi podarilo mierne vybehnúť za obrubník a okamžite som bol 5. Vzájomne sme sa strkali ako na majstrovstvách Talianska. Bol to neuveriteľný závod ktorému sa prizerala plná tribúna a početné davy ľudí rozmiestnených okolo okruhu. V nájazde do posledného kola bolo ešte poradie: 1. Piani 2.Mazzola 3. Puškár 4. Juhás 5.Rizzo. Do cieľa sme sa ale vrútili v poradí: 1.Piani 2. Puškár 3. Juhás 4. Mazzola 5.Rizzo