Michal Puškár o letošním roku

Slovenský závodník Michal Puškár jr. hovořil pro náš server o letošní sezóně Alpe Adria Cupu, kterého se opět zúčastnil ve třídě 125 ccm Sportproduction.

Pred sezónou sme kúpili nový model Aprilie, otec na nej zapracoval, vykonalo sa množstvo meraní na brzde a intenzívne sa pracovalo aj počas celej sezóny tak na motore ako i na podvozku. Bolo potrebné získať nové informácie, pretože výkonová charakteristika je dosť odlišná oproti starému modelu.
Na prvom závode na Hungaroringu sme mali smolu. Po 3.mieste v kvalifikácii na suchu, som v pretekoch, ktoré sa išli na mokro, jazdil na suchých gumách, pretože sme nevedeli že cez zimu sa zmenili predpisy, a došiel som až 10.
V Rijeke na druhom podujatí sa mi podarilo síce zajazdiť v prvom kv.tréningu 4. čas ale potom sa začali sypať technické problémy, ktoré vyvrcholili v zavádzacom kole, kde motorka prestala ísť, takže som ani neodštartoval. Toto boli asi najhoršie preteky sezóny.
V nasledujúcej Rijeke ktorá sa išla asi o mesiac neskôr ako tretie podujatie, som bol v tréningu 6.,ale závod bol asi najlepší v celej sezóne. Postupne som sa prepracoval až na 2. miesto,dobehol prvého, potom sa mi však podarilo spraviť chybu, ale nakoniec som došiel 3. so stratou 0,2 s na víťaza..
Na Pannonii sa mi podarilo obsadiť 2. miesto v kvalifikácii, v závode som však zbytočne spadol z 2. miesta, pretože ma zaujímalo len víťazstvo. Škoda, lebo pred tretím sme mali dostatočný náskok.
V Moste v tréningu to bolo 2. miesto,v závode som chcel vyhrať, chvíľu to aj tak vyzeralo, ale po kolízii s Kolárom to nakoniec bola 2. pozícia.
V Brne som v kvalifikácii bol 4., hneď za troma Talianmi, ale v závode sa mi znovu podarilo spadnúť. Vyletela mi výfuková prívera, pravdepodobne ešte v zahrievacom kole, motocykel nemal dostatočný výkon, ale aj napriek tomu som chcel držať krok s Talianmi čo bolo s takým motocyklom nemožné a tak som ľahol.
Na Hungare v tréningu som bol 2. so stratou niekoľkých stotín na Pole position, ktoré získal Perkusič.V pretekoch som jazdil v štvorčlennej skupinke bojujúcej o víťazstvo, dve kolá pred koncom som zaútočil, zajazdil najrýchlejšie kolo závodu a dostal sa na druhé miesto.Cieľom sme prešli naraz s domácim Juhásom. Nikto nevedel povedať kto vyhral, neboli ani transpondéry, ktoré by to presne zmerali. Nakoniec vyhlásili za víťaza domáceho pretekára a mne prisúdili 2. miesto so stratou 0,16 s, čo pri tej rýchlosti je niekoľko metrov ,pričom funkcionár, ktorý mi gratuloval na stupni víťazov povedal, že to bolo niekoľko centimetrov.
Sme presvedčený, že tam došlo k omylu.
V záverečnej Rijeke som v 1. kvalifikačnom tréningu divoko padol a zranil si ruku. S veľkými bolesťami ruky sa mi podarilo v 2.tréningu si vyjazdiť 8. miesto na rošte. V závode som so sebazaprením dojazdil 7., čo znamenalo že by som bol v A-A celkovo 3., ale diskvalifikovali ma na základe nepotvrdenej domnienky.
Podali sme odvolanie, teda zatiaľ som v Alpe-Adria celkovo na 4. mieste.
Aj keď sa záver sezóny nevydaril, Chcem poďakovať Pánu Bohu za práve skončenú sezónu a za všetky úspechy ktoré sa podarili.
Taktiež ďakujem svojmu otcovi, ktorý ako manažér, mechanik i sponzor mi veľmi pomáha presadiť sa v tomto náročnom športe.