Michal Filla do Assenu na WSBK

Michal Filla sice nestartuje na Mistrovství Světa v Brně, ale přeci se letos ještě na jedno Mistrovství Světa podívá - plánuje start v holandském Assenu, kde se pojede při světovém šampionátu superbiků a supersportů.

Michal Filla do Assenu na WSBK
Michal Filla z moravských Šlapanic havaroval při zahřívacím kole před závodem Mistrovství Evropy v severočeském Mostě. Od té doby sice již uplynul více jak jedem měsíc, jenže Michal se zranil a dlouho laboroval se sádrou na své ruce. Nyní je již bez sádry a po prvním závodě od zranění, přesto mi v neděli, těsně před závodem Alpe Adria Cupu v Brně, potvrdil, že se letos nezúčastní Grand Prix České republiky. Má otázka tedy zněla proč?
"Protože jsem si zlomil v Mostě při Mistrovství Evropy zápěstí," odpověděl Michal na mou přímou otázku, proč jede namísto Grand Prix v Brně o týden dříve Alpe Adria Cup. "Nemám to stále doléčené a nemohl bych zde před závodem trénovat ani se nějak rozjezdit, proto jsme zvolili raději účast v Mistrovství Republiky. Tím pádem jsme vyloučili účast v Mistrovství Světa, protože 14 dnů před závodem se nesmí na daném okruhu jezdit."
Michal Filla po svém zranění nastoupil s bolestmi v ruce, které doplňovala speciální orteza, která dovolila jezdci manipulovat s rukou během jízdy. Přes tuto bolest se dokázal šlapanický ďábel probojovat na místo nejrychlejšího jezdce kvalifikace.
"Jedu s ortezou na ruce, mám speciálně upravenou rukavici, aby se tam ta orteza vešla" říkal Michal při přípravě motocyklu na závod. "Po okruhu se zatím spíše vozím, protože při jakémkoliv pohybu, hlavně při brždění, mě ruka ještě hodně bolí. Jezdím spíše na jistotu. Účel tohoto víkendu je se rozjezdit a uspořádat si to v hlavě."
I přes svůj handicap dokázal Michal Filla dokončit závod na druhém místě, jen necelých šest sekund za vítězným Rakušanem Yvesem Polzerem, bezpečně však zvítězil v hodnocení jezdců s českou licencí, kde druhého Jiřího Mayera porazil o 46 sekund. Kam však povedou nejbližší kroky mladého jezdce?
"No svět tedy nejedu," říkal Michal se smutkem v očích, ve kterých bylo vidět, že ho onen pád v Mostě hodně mrzí. "Jedeme na Hungaroring, kde se jede republika, týden na to bychom chtěli jet do Assenu, kde se jede Mistrovství Světa Superbike a Supersport společně s Mistrovstvím Evropy Supersport. V rámci tohoto víkendu se tam také jede holandské mistrovství ve třídě 250 ccm, které má dost dobrou úroveň a tak bychom se ho chtěli zúčastnit. No a potom dva závody Mistrovství Evropy, první v německém Schleizu, druhý ve španělské Cartageně. Kdyby se ještě něco naskytlo, tak bychom to chtěli odjet. Pár závodů jsme vynechali kvůli zranění a protože to je smolná sezóna, tak bych jí chtěl dokončit v nějaké lepší pohodě."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist