MEZ MČR - Pannonia-Ring

Na maďarském okruhu Pannonia-ring pokračoval republikový šampionát silničních motocyklů.

MEZ MČR - Pannonia-Ring
Na maďarském okruhu Pannonia-ring pokračoval v rámci Alpe Adria Cupu náš republikový šampionát. V nejslabší třídě absolvoval svůj první závod na motocyklu FGR mladý Lukáš Rážek a ihned si zapsal své premiérové vítězství v MEZ MČR. V tomto závodě nejprve vedl Patrik Vostárek, ten však dostal penalizaci za předčasný start, následně odstoupil Karel Abrahám pro přetrhlý řetěz. Třetím vedoucím jezdcem, který musel odstoupit, byl Michal Březina, který nakonec skončil v nemocnici se zlomeným kotníkem. Při odstupování ze závodu ho totiž trefila Maďarka Petra Sövegjártó a oba havarovali. V současné době má Michal Březina již po operaci, dle prvních zpráv má Michal po letošní sezóně, což je jistě velká škoda.
Ve třídě 250 ccm jsme v Maďarsku měli pouze Davida Novotného a tak se body neudělovaly (po odchodu Radomila Rouse k týmu UGT Kurz se asi již do konce sezóny udělovat ani nebudou). Ve třídě Supersport dominoval Pavel Ouda.
Ve třídě Superstock vedl s bezpečným náskokem Tomáš Mikšovský, jenže zbytečná snaha o dojetí Maďara Kispatakiho vedla ke kontaktu s jezdcem o jedno kolo pomalejším a k následnému pádu. Z vítězství se tak radoval Kamil Prager, který zvítězil i ve třídě Superbike, kde Jiří Mrkývka havaroval naopak již ve druhém kole (Mrkva prožil víkend ve spěchu, motorka dorazila z Ameriky na okruh až v sobotu). Po pádech Mikšovského a Mrkývky je patrně již rozhodnuto o letošním držiteli titulu ve třídách Superstock a Superbike. Uvážíme li, že zbývají pouze tři závody a uvážíme li, že nejhorší výsledek se bude škrtat a také uvědomíme li si, že Mikšovský i Mrkývka nejedou do Mostu (jedou v Brands Hatch), můžeme oslavovat Kamila Pragera jako dvojnásobného Mistra České republiky.
V přeboru třídy 125 SP opět zvítězil Zbyněk Soukup, zatímco ve Volné 250-600 se radoval František Loučka a ve Volné přes 600 Miloš Čihák. Oba vítězové Volných tříd se také ujali průběžného vedení.
Třída Supermono se v Maďarsku tentokrát nejela. Výsledky závodů na Pannonia-Ringu
Celkové pořadí MEZ MČR a PČR

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist