MEZ MČR - Hungaroring

Poslední závod letošní sezóny určil zbývající Mistry a Přeborníky. V některých třídách nedošlo k překvapení, někde jsme se naopak nestačili divit.

MEZ MČR - Hungaroring
Ve třídě Volná 250 - 600 zvítězil Slovák Vladimír Ruža, přeborníkem se však stal František loučka, který dojel na Hungaroringu jako druhý za Ružou. Silnější Volná třída nalezla svého vítěze závodu i celé sezóny v Miloši Čihákovi, kterému v závodě dlouho sekundoval Petr Čermák. Pád však naděje na solidní výsledek tomuto jezdci zhatil. V sobotu se také rozhodlo o držiteli titulu ve třídě Supermono, když sice zvítězil Johannes Kehrer, ale pátým místem získal o jediný bod vítězství v celé sezóně Libor Kamenický.
V sobotu zahájila velmi očekávaná třída Superstock. Zde se z vítězství radoval Alfred Luger, který také zvítězil v celkovém pořadí. Nejvíce bodů sice získal Kamil Prager, který v tomto závodě dojel za druhým Tomášem Mikšovským na třetím místě, ale vzhledem k tomu, že se mu škrtá jedno třetí místo (16 bodů), vítězem se stal německý jezdec, který má po škrtu jedné nuly celkem 111 bodů, oproti 102, které získal Kamil Prager. Třetí v celkovém pořadí je Tomáš Mikšovský.
Dalším závodem byla třída Supersport, které měla svého letošního šampióna již známého a tak si povězme, že zvítězil Torsten Fritzsche před Pavlem Oudou a Markem Hettychem. Celkovým vítězem se stal Ouda, druhý je Fritzsche a třetí stejně jako v posledním závodě Hettych.
Stejně jako Supersporty, tak i Superbike měly svého šampioná již z Brna. Tímto šampiónem se stal Kamil Prager, který také do posledního závodu již nenastoupil. Vítězem včerejšího závodu se stal Tomáš Mikšovský, který naopak nastoupil ke svému prvnímu závodu v této třídě. Druhým byl Pavel Veselý a třetím Miloš Čihák, tedy jezdci týmu Pro Race, kteří opět dokázali oba vstanou na cílovém pódiu. V celkovém pořadí tedy zvítězil Prager, druhý je Veselý a třetí Čihák.
Třída 125 ccm Sportproduction se opět stala kořistí Zbyňka Soukupa, jenž díky nutnosti bodovat vyrazil na zahraniční závod. Druhý byl včera Tomáš Průdek a třetí Milan Hercík. Pět startů a pět vítězství určilo Soukupa letošním přeborníkem ČR, druhý skončil Hercík a třetí Tomáš Průdek.
Z prvního vítězství v republikové třídě 125 GP se na Hungaroringu radoval Patrik Vostárek, který na druhé místo odsunul na jistotu jedoucího Václava Bittmana. Třetím v cíli byl Lukáš Rážek. Vašek Bittman i přes svou neúčast ve dvou závodech bezpečně získal letošní titul, který je také prvním v jeho kariéře. Druhý nakonec skončil Patrik Vostárek, třetí Lukáš Rážek. Smolařem nedělních soubojů by mohl být nestárnoucí Oldřich Podlipný, který si do Maďarska zajel zabezpečit druhou pozici. Porucha v úvodu závodu mu však vystavila nejen stop na okruhu, ale poslala ho ze druhého místa celkově až na konečné čtvrté.
V hodnocení juniorů zvítězil také Patrik Vostárek, druhý byl Petr Mayer a třetí Michal Rydzi, jenž si dojel pro své první pódium. V celkové klasifikaci zvítězil naprosto přesvědčivě a Mistrem ČR se stal Patrik Vostárek, druhý je Patrik Ertl, jenž poslední závod nešťastně nedokončil. Třetí místo obsadil Petr Mayer, který má sice stejně jako Ertl 73 bodů, pro Ertla však hovoří vítězství ve druhém mosteckém závodě.
V posledním závodě třídy 250 ccm vše nasvědčovalo tomu, že se Mistrem ČR stane šlapanický Michal Filla, který také v závodě dlouho a především zcela jasně, vedl. Postupně "vadnoucí" Yamaha však jezdce zastavila jedno kolo před cílem, a to přímo na cílové rovince. Michal tak počkal až vítězný jezdec projede cílem a pak přes cílovou čáru přetlačil i svůj stroj. Bohužel jak se později ukázalo, bylo z toho až čtvrté místo, které k titulu o pouhé tři body nestačilo. V závodě zvítězil Jiří Mayer, jenž opět nastoupil na Hondě Radka Rouse. Druhým místem si však zabezpečil titul německý jezdec Nico Kehrer, který dojel před třetím Karlem Matúšem. Dvojici Kehrer-Filla doplňuje v celkovém pořadí na třetí pozici další německý zástupce, Uwe Leonhardt, jenž však do Maďarska vůbec nepřijel.
K samotným závodům v Maďarsku, ale i k letošnímu šampionátu, se postupně ještě vrátím. Celkové výsledky závodů v Brně a Hungaroringu, stejně jako celkové pořadí šampionátu, naleznete na těchto stránkách v nejbližších dnech.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist