MEZ MČR 250 - Hungaroring

Michal Filla nejprve pozávodil Polzera i Ranka a poté si dojel pro své první vítězství v závodech třídy 250 ccm.

První část závodu třídy 250 ccm se nesla ve znamení souboje trojice jezdců. Tuto trojici vytvořili náš Michal Filla, Rakušan Yves Polzer a Norman Rank z Německa. Ovšem po několika kolech okořeněných soubojem, ukázal vítěz kvalifikace, šlapanický Michal Filla, že je mužem pro nejvyšší stupínek letošního Alpe Adria Cupu, ale i letošního mistráku naší země. Michal Filla nakonec zvítězil před rakouským jezdcem Yvesem Polzerem, kterému nebylo nic platné ani zlepšení své jízdy v posledních kolech, kdy si "šlapanický drak" již pouze hlídal svůj náskok, jenž se průjezdem cílovou čárou završil na čísle 5,440 sekundy.
Na třetím místě dokončil závod ve druhé polovině již rezignující Norman Rank (+12,087), kterého s obrovskou ztrátou následoval jeho krajan Rico Mendel. Páté místo obsadil po krátkodobém souboji s Mendelem domácí reprezentant Gábor Tibory, jenž za svými zády udržel dalšího Němce Uwe Elschnera. Sedmé místo získal po zcela osamocené jízdě a s obrovským odstupem na vítězného Fillu (+1:43,130) opět německý reprezentant Markus Huber.
Jedno kolo ztráty, přesto stříbrný věnec. Tak lze popsat první vystoupení Jiřího Čížka z Mělníku, který na Hungaroringu absolvoval první seznámení s motocyklem o obsahu 250 ccm (nepočítaje jedno půlhodinové testování na letišti u Mnichova Hradiště, kde mladý, teprve šestnáctiletý jezdec jezdil pouze přímé úseky). Pouze s jednou kvalifikaci a s jedním desetiminutovým "warmem" nastoupil tedy Čížek k závodu třídy 250 ccm, který v cíli znamenal jeho první věnec z této kategorie. Závod totiž dokončil sice na osmém místě, ale jako druhý jezdec s českou licencí. Třetí z "Čechů" skončil celkově devátý Němec Uwe Leonhardt, který souboj s mladým Čížkem prohrál o 0,503 sekundy. Desátý dokončil závod Franko Piesner před jedenáctým Daniele Furlanettem. Více závodníků v této třídě cíl nevidělo.