Melandri před Francií

Marco Melandri doposud v Le Mans sklízel úspěchy, letos však přijíždí v jiném postavení než v předchozích letech - bude se mu zde opět dařit?

Melandri před Francií
Nejhorší start do sezóny Grand Prix zažívá italský jezdec Mrco Melandri, který havaroval již v prvním volném tréninku úvodního závodu a přivodil si několikanásobnou frakturu na kotníku a stehenní kosti. Po tomto zranění vynechal nejen úvodní závod v Suzuce, ale i následující klání na okruhu Welkom v Jihoafrické Republice. Návrat do sedla tovární Yamahy YZR M1 absolvoval Macio v první evropské Grand Prix na okruhu Jerez ve španělské Andalusii.
I přes bolavá záda a pád v ranním Warm-Upu nastoupil tedy Melandri do závodu třídy MotoGP před rozjasněným davem španělských diváků, aby právě z důvodu stále se stupňující bolesti zad nezvládl průjezd zatáčkou, kdy následně vyjel z dráhy do štěrkové zóny. Tento výlet stál Melandriho zřejmě zisk alespoň několika bodů, které by pro něj byly zároveň prvními body v královské třídě MotoGP, protože v okamžiku vyjetí se Melandri nacházel na devátém místě. Nyní tedy přichází další pokus Melandriho o zisk světových bodů, když i on přijíždí se svým týmem Fortuna Yamaha do francouzského Le Mans.
“Le Mans mám rád, vloni jsem tam dojel druhý a rok předtím třetí,“ říká Marco Melandri. “Vloni jsem po havárii v tréninku startoval v závodě se zraněním a přesto jsem dokončil závod i s několika problémy na druhém místě. Nyní tam poprvé pojedu na M1, ale vzpomínám si, že Yamaha je v Le Mans vždy velice konkurenceschopná. Není to hodně technická dráha, vždy je to zatáčka-rovinka a zase zatáčka-rovinka. Žádný závodní okruh sice není jednoduchý, ale myslím, že nebude obtížné naučit se tomuto okruhu.“
Melandri cestoval přímo z dějiště posledního závodu, tedy ze španělského Jerezu, přímo na italský okruh Mugello, kde se svým týmem absolvoval dvoudenní testování jenž přispělo k lepšímu zotavení zraněného místa Melandriho těla a zároveň vylepšilo nastavení jejich čtyřtaktních strojů. Melandri ještě stačil před tímto testování navštívit svého lékaře, který mu řekl, že nejlepší rekonvalescence bude jízda na jeho motocyklu. Při ultrazvukové prohlídce byla zjištěná příčina bolesti zad, která bránila Melandrimu v lepší jízdě během jerezkého závodu.
Spokojený nyní již může být i šéf týmu Davide Brivio, kterého problémy jeho jezdců velmi trápily. “Myslím, že oba naši jezdci měli nešťastný začátek sezóny. Doufám, že se to nyní změní a všechno bude již pouze lepší a lepší,“ říká Davide Brivio.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist