Melandri až tři měsíce mimo!

Po dnešním těžkém pádu se očekává, že bude Marco Melandri 45 - 90 dnů mimo hru.

Melandri až tři měsíce mimo!
Dnes v ranním volném tréninku třídy MotoGP havaroval v rychlé pravé zatáčce (číslo dvanáct) tovární jezdec japonské Yamahy Marco Melandri z Itálie. Rychlost jeho motocyklu byla v té době okolo 200 km/h. Trénink byl okamžitě přerušen červenými vlajkami a Marco převezen do zdravotního střediska na okruhu Suzuka odkud byl o několik minut později transportován helikoptérou do Mie General Medical Centre poblíž města Yokkaichi.
Marco Melandri dle zjištění lékařů utrpěl při tomto pádu zlomeninu na upevnění pravé stehenní kosti (klíček stehenní kosti) a dvojitou frakturu pravého kotníku. Marco ihned prodělal první krátkou operaci, při které mu byla zavřená rána na kotníku. Italský jezdec nyní zůstane v nemocnici minimálně 48 hodin na pozorování, během těchto hodin se lékaři dohodnou zda nebude nutná následná okamžitá operace. Prví vyjádření lékařů hovoří o 45 - 90 dnů léčby.
Boss týmu Fortuna Yamaha Davide Brivio ihned odcestoval za Melandrim do nemocnice a následně potvrdil Marcovo další zranění - zlomený nos, zatímco vyvrátil spekulace o možném vnitřním zranění či nějakém závažnějším poraněním hlavy. Transport do Itálie je předběžně plánován na pondělní den, ovšem říci přesněji kdy se Marco vrátí do sedla Yamahy se opravdu zatím nedá říci.
"Marcovo zranění není tak vážné, jak jsem zpočátku myslel", říkal po návratu z nemocnice Davide Brivio. "Data nám ukázaly, že jel rychlostí 200 km/h když dostal smyk na zadní kolo, protože byl zasažen motocyklem, tak mohlo být všechno horší. On byl tak horlivý startovat v MotoGP šampionátu, taj je toto opravdu dost špatné."
"Je opravdu ošklivé vidět co se stalo Marcovi", říkal týmový kolega Melandriho Carlos Checa. "On dělal opravdu dobrou práci až do tohoto okamžiku. Přeji mu rychlé zotavení a doufám, že se vrátí se stejným nadšením jaké měl doposud."
Na závěr potvrdil Brivio, že nyní jedná s továrnou Yamaha o náhradě za zraněného Melandriho, ovšem ne na závod v Suzuce, ale až na druhý závod do Welkomu v Jihoafrické Republice. "Nyní zvažuji s ředitelstvím Yamahy, který jezdec by mohl nastoupit do příštího závodu," řekl Brivio. Spekulace nyní vedou k japonskému jezdci Norickovi Abemu, jenž na okruhu Suzuka startuje s divokou kartou.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist