ME Most - kvalifikace

Na Autodromu v Mostě proběhla kvalifikace na další díl šampionátu starého kontinentu.

Ve třídě 125 ccm byl nejrychlejší německý jezdec Mike-Kevin Minnerop, který jedno kolo zajel za 1:35,707 a tím o 0,280 sekundy odsunul na druhé místo německého Itala Alessandro Corteseho. Třetí dojel Sasche Hommel z juniorského týmu Elit Grand Prix. První řadu ještě doplní Ital Lorenzo Baroni.
I přes pád během druhé kvalifikace se na pátém místě umístil další Němec (v první pětce jsou čtyři Němci) Manuel Mickan, který odsunul na šesté místo našeho Václava Bittmana (+1,081), který po ranní části byl na třetím místě. Na sedmé pozici se kvalifikoval Julian Miralles , jenž odsunul na osmé místo dalšího českého reprezentanta Igora Kalába (+1,276).
Z Čechů, kteří nastoupili do kvalifikace, se ještě na 18. místě umístil Karel Abrahám (+1,924), Patrik Vostárek přes problémy s motocyklem osazeným novým kitem Seel skončil na 22. místě, když jeho ztráta činila 2,173 sekundy. Na 30. místě skončil Michal Březina s českým strojem FGR (+2,900). Do závodu se jěště podívá také Lukáš Rážek (+4,493), který skončil na 35. místě.
Kvalifikaci třídy 250 ccm vyhrál španělský pilot Alvaro Molina, který zajel nejlepší čas 1:32,014. Na druhém místě skončil rakouský jezdec Yves Polzer (+0,669), který na třetí místo odsunul našeho Radomila Rouse (+0,942). První řadu uzavře Švéd Fréderik Watz (+0,975). Šlapanický Michal Filla skončil na pátem místě, když jeho ztráta na vítězného Molinu činila 1,802 sekundy.
Třída Supersport se stala kořistí švédského jezdce Stefana Folkessona (1:33,461), který na druhé místo odsunul o pouhých 0,007 sekundy Topi Haaralu z Finska a na třetí dalšího Fina Tatu Laslehta (+0,282). Z našich jezdců byl nejlepší Pavel Ouda (+2,302) na šestnáctém místě, Jiří Brož (+3,061) byl na 18. místě, zatímco Marek Hettych byl se ztrátou 3,243 devatenáctý.