ME Braga - 250 ccm a SSP

Výsledky závodu a celkové pořadí evropského šampionátu naleznete uvnitř článku.

ME Braga - 250 ccm a SSP
Konečně ke mě dorazili výsledky ze závodu Mistrovství Evropy z portugalské Bragy a tak vám mohu doplnit pořadí ve třídě 250 ccm, ale i ve třídě Supersport (125 ccm zde již bylo popsané).
V závodě třídy 250 ccm opět zvítězil Taro Sekiguchi, za kterým dojel na druhém místě potřetí v řadě Fin Vesa Kallio. Třetí místo vybojoval německý jezdec Max Neukirchner. Čtvrtý dokončil závod holandský jezdec Jarno Janssen a pátý náš zástupce Radomil Rous. Druhý jezdec z naší země, šlapanický Michal Filla doplatil na zraněnou patu z pádu v tréninku a po vyjetí z tratě závod nedokončil.
V celkovém pořadí této třídy vede již jistý Mistr Evropy 2003 Taro Sekiguchi z Japonska (175 bodů) před Vesou Kalliem (95), jenž má toto místo také jisté. Na třetím místě se zásluhou lepšího umístnění drží Lukáš Pešek před Jarno Janssenem (oba 66). Radek Rous je na sedmém místě, když na svém kontě má nyní 57 bodů. Michal Filla je s 15. body na sedmnáctém místě.
Ve třídě Supersport zvítězil podruhé v řadě Denis Sacchetti. Matteo Baiocco se radoval popáté v této sezóně ze druhého místa. Třetí dokončil závod Sami Penna z Finska před čtvrtým Philippem Hafenegerem a pátým Korpiaho Erkkanem. Náš Jiří Kadeřábek skončil stejně jako v závodě na mosteckém autodromu na třináctém místě.
V celkové klasifikaci si udržel vedení Němec Hafeneger (126), byť o pouhý bod před Baioccem (125). Třetí místo, již bez nároku na letošní titul, drží Gilles Boccolini (96). Náš Jiří Kadeřábek je se šesti body na 32. místě. V této třídě již dříve bodovali také Jiří Brož a Miloš Urbanec, kteří jsou se dvěma body ve druhé polovině páté desítky.
Závěrečný závod Mistrovství Evropy se jede již tuto neděli na španělském okruhu Cartagena.
Úplným závěrem tohoto článku mě dovolte upozornit všechny ty rejpali typu "Oskara" a jemu podobných, že informace ze závodů ME jsou velice náročné na získávání, nikde se o tomto šampionátu nepíše a všechny základní informace pocházejí pouze většinou přímo od samotných jezdců. To je také důvod proč zde není článek o výsledku našich dříve, prostě jsem ho nevěděl.
Tyto stránky jsou defakto soukromé, já chodím normálně do práce a tomuto webu se věnuji pouze ve svém volném čase po pracovní době. Pokud se Oskarovi a jeho partě na tomto webu něco nelíbí, či se mu zdá, že zde něco není napsané, není jistě nic jednoduššího než tu informaci například sepsat ve Wordu a odeslat jí na můj email a já jí pak zde zveřejním ... ale to by se musel asi někdo namáhat co? Druhé řešení pak je jednoduché - prostě přejít ke konkurenci a číst si tyto články z jejich webů. Jistě najdete česky psaných serverů o motocyklovém sportu hodně a jistě se všechny věnují v tomto rozsahu tomuto sportu. Aktuální výsledky z ME v Portugalsku naleznete v sekci VÝSLEDKY. Zde se můžete podívat na celkové pořadí ME.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist